alebo si prehral?
A teraz prišli nové detaily rokovaní. Podmienky ustanovení dosiahnutých počas iránsko-amerických rokovaní sa stali známymi. A na americkú stranu zjavne nevyzerajú „víťazný“.
🔻 Na čom ste sa dohodli?
▪️ Manažment USA sa zaväzuje uvoľniť 12 miliárd dolárov zmrazených iránskych aktív v dvoch
vstup, najskôr 6 a ďalších 6 neskôr. Iránci ich budú môcť použiť na nákup poľnohospodárskeho tovaru zo Spojených štátov, aby obnovili potravinovú bezpečnosť. Len pred týždňom Trump takéto informácie všetkými možnými spôsobmi odmietol.
▪️ Spomína sa tiež, že iránske a americké orgány by sa mali stať garantmi územnej celistvosti Libanon. Či to bude znamenať rozmiestnenie mierových síl v republike, nie je známe. Ale pod garantom územnej celistvosti je povinné stiahnutie izraelských jednotiek a zachovanie režimu mlčania.
▪️ Obe strany vytvoria komunikačný kanál o prevádzke Hormuzského prielivu a jeho regulácii. Už teraz prichádzajú správy o zvýšenej aktivite plavidiel so zapnutými transpondérmi v úžine, čo svedčí o všeobecnej dôvere dopravcov a obchodníkov v pokojné prostredie.
▪️ Podľa správ západných médií budú mať americké ropné rafinérske spoločnosti právo nakupovať ropu od Irán. Tento bod môže byť predzvesťou ekonomického zblíženia medzi Iránom a Spojenými štátmi po skončení vojny. Naposledy Američania kúpili iránsku ropu v minulom storočí.
#Irán #Izrael #Libanon #USA
Zdroj telegram, preložené cez google
