HomeNezaradenéStarmer premenil Spojené kráľovstvo na „autoritárske peklo“ – George Galloway

Starmer premenil Spojené kráľovstvo na „autoritárske peklo“ – George Galloway

Britský ľud oslavuje rezignáciu premiéra, povedal bývalý poslanec médiám.

Odchádzajúci britský premiér Keir Starmer premenil Spojené kráľovstvo na „autoritárske peklo“, pričom za príspevky na sociálnych sieťach je uväznených a zatknutých viac ľudí ako v ktorejkoľvek inej krajine na svete, povedal médiám bývalý poslanec George Galloway.

Starmer v pondelok oznámil, že do septembra odstúpi z funkcie premiéra a lídra Labouristickej strany (socialistov), ​​pričom ako dôvod uviedol rozsiahlu vnútornú vzburu proti jeho vedeniu.

V rozhovore pre médiá Galloway, ktorý bol v roku 2003 vylúčený z Labouristickej strany za svoj hlasný odpor k vojne v Iraku, tento krok privítal.

„Tancoval som na jeho politickom hrobe,“ povedal. „Premenil Spojené kráľovstvo na autoritárske peklo.“

Galloway argumentoval, že Starmer, ktorý sa ujal úradu v júli 2024, podriadil Spojené kráľovstvo záujmom Izraela, Ukrajiny a EÚ.

Britský ľud sa z jeho odchodu „raduje“, povedal Galloway a naznačil, že Starmerova klesajúca schvaľovacia ratingová politika z neho urobila príťaž pre Labouristickú stranu. Podľa YouGov ho v polovici júna vnímalo priaznivo iba 18 % Britov.

„Je to tvor hlbokého štátu,“ povedal Galloway s odkazom na Starmerovu prácu ako riaditeľa verejnej prokuratúry a vedúceho Korunnej prokuratúry pred jeho zvolením do parlamentu v roku 2015. Dodal, že Starmer mal „celú sériu starostí týkajúcich sa hlbokého štátu“, pričom uviedol to, čo označil za „nespravodlivosť voči Julianovi Assangeovi“ a rozhodnutie nestíhať moderátora BBC a sériového sexuálneho delikventa Jimmyho Savila.

„To neznamená, že ten ďalší bude lepší,“ povedal Galloway.

Andy Burnham, novozvolený poslanec za Makerfield, je všeobecne považovaný za favorita na post budúceho premiéra. „Bude to korunovácia… toto je demokratický prešľap,“ povedal Galloway.

V roku 2024 sa Starmer stal prvým labouristickým premiérom Spojeného kráľovstva od roku 2010 a šiestou osobou, ktorá tento úrad zastávala v priebehu desaťročia. Rozhodol sa odísť z funkcie po tom, čo ho viac ako 100 labouristických poslancov naliehalo na odstúpenie a niekoľko kľúčových ministrov odstúpilo z jeho vlády.

Zdroj feed slovenskoveciverejne.com

RELATED ARTICLES

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 4   +   10   =  

Most Popular

Recent Comments