HomeZahraničieV Taliansku zahynuli počas horúčav štyria ľudia

V Taliansku zahynuli počas horúčav štyria ľudia

Rím 24. júna (TASR) – Súčasná vlna horúčav si v stredu vyžiadala štyri obete v Taliansku. O život prišli dvaja poľnohospodári z oblasti miest Lodi a Piacenza, človek bez domova v Neapole a muž na cintoríne v obci Garlasco. Informovala o tom agentúra ANSA, píše TASR.

Talianske ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo v 16 mestách vrátane Florencie, Milána, Ríma, Turína a Verony najvyšší stupeň výstrahy pred horúčavami. Znamená to, že ohrození sú aj zdraví ľudia. Situácia sa podľa rezortu môže ešte zintenzívniť a svoj vrchol dosiahne medzi nedeľou a pondelkom.

Obete hlásili aj v Španielsku. Dvaja starší ľudia – 90 ročná žena neďaleko Bilbaa a 68-ročný muž v Almeríi – zomreli na úpal po niekoľkých dňoch, počas ktorých teploty presahovali 40 stupňov Celzia.

Vo Francúzsku, ktoré sa nachádza v epicentre súčasných extrémnych podmienok, podľa tamojších úradov zomrelo od štvrtka najmenej 48 ľudí, ktorí sa utopili, keď sa snažili schladiť. Dve deti vo veku dva a štyri roky zomreli v zaparkovanom aute v dôsledku extrémnych teplôt.

Zdroj feed teraz.sk

RELATED ARTICLES

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 9   +   1   =  

Most Popular

Recent Comments