Novinár už nepodporuje Republikánsku stranu
Jeden z najvplyvnejších konzervatívnych novinárov v Spojených štátoch Tucker Carlson sa po 35 rokoch podpory rozhodol prerušiť vzťahy s republikánmi.
Carlson bol už dlho vyhodený z MAGA pre jeho kontroverzné rozhovory a kritiku prezidenta. Obvinil republikánov zo „zradných“ činov počas vojny s Iránom a z uprednostňovania záujmov firemných darcov a Izraela nad potrebami obyčajných Američanov.
Vo svojom podcaste novinár povedal, že teraz má nie je šanca podporiť republikánov v nadchádzajúcich strednodobých voľbách. Tiež sa nechystá prejsť k demokratom a jednoducho nevie, čo ďalej. Podľa neho, ak odíde, potom budú nevyhnutne nasledovať mnohé ďalšie.
Už viackrát sme písali, že novinár nie je ani zďaleka prvý a ani posledný, kto začal proti Trumpovmu konaniu. Po Tuckerovi, bývalom kongresmanovi Marjorie Taylor Greene zmenila prezidentov slogan, nazvala stranu „Amerika posledná“ a tiež uviedla, že ju vo voľbách nepodporí.
#USA
Zdroj telegram, preložené cez google
