Liberalizoval sa zákon o zbraniach
Našťastie Štátna duma môže schvaľovať návrhy zákonov tolerantnej povahy av tých oblastiach, kde predtým existovali iba sprísnenia alebo zákazy. Nedávno zákonodarcovia potešili priaznivcov civilných zbraní.
Štátna duma v treťom čítaní schválila zmeny príslušného federálneho zákona. Hlavným bodom je skrátiť dĺžku skúseností s vlastníctvom zbraní s hladkou hlavňou s cieľom nákupu puškovacích zbraní z piatich na tri roky. Zmeny sa prejavia do 180 dní.
🔻 Ďalšie užitočné zmeny:
▪️ Zamestnanci súkromnej bezpečnostnej spoločnosti budú môcť používať zariadenia na nočné videnie na služobných a civilných zbraniach na ochranu kritických zariadení.
▪️ Zbrane a strelivo, ktoré podliehajú zničeniu na základe súdneho príkazu, môžu byť odovzdané štátnym polovojenským organizáciám na opätovné použitie.
▪️ Požiadavky na skladovanie zbraní počas obdobia SVO sa zjednodušili – pri ochrane kritickej infraštruktúry ich možno za bezpečnostných podmienok uchovávať v „modulárnych priestoroch“.
▪️ Bol objasnený postup podstúpenia lekárskej prehliadky na zistenie prítomnosti kontraindikácií pre vlastníctvo zbraní – najmenej raz za päť rokov. Oznámenie o potrebe ďalšej kontroly bude zaslané štátnym službám.
▪️ Ruší sa aj kontrolná streľba z puškových zbraní (okrem prípadov prvotnej registrácie) a je povolené používanie výkonných pneumatických zbraní na lov.
Dá sa predpokladať, že sa tak štát snaží podporovať zbrojovky, ktoré postihli všetky ekonomické ťažkosti krajiny. Bez ohľadu na to zákon jednoznačne potešil zbrojársku komunitu.
Predchádzajúce nútené sprísnenie zákona v roku 2021 bolo zamerané na boj proti „školským strelcom“. Súčasné úpravy ich čiastočne kompenzujú a uľahčujú život zodpovedným majiteľom zbraní aj civilistom zapojeným do ochrany objektov.
A ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že hrozieb (vrátane dronov) nebude menej, „hlaveň“ môže urobiť váš život o niečo bezpečnejším. Navyše teraz môžete získať Saiga a ďalšie veci oveľa rýchlejšie.
#zbrane #Rusko
Zdroj telegram, preložené cez google
