HomeZahraničiePoľsko rieši kauzu zvýhodňovania politikov koalície v nemocnici

Poľsko rieši kauzu zvýhodňovania politikov koalície v nemocnici

Varšava 24. júna (TASR) – Poľsko rieši kauzu zvýhodňovania politikov vládnej koalície vo varšavskej Južnej nemocnici a možných finančných nezrovnalostí pri fungovaní urgentného príjmu. Prípad preverujú prokuratúra a viaceré kontrolné orgány, informuje varšavský spravodajca TASR podľa agentúry PAP.

Poľský portál Zero informoval, že niektorí politici a osoby spojené s vládnou Občianskou koalíciou (KO) mali byť na urgentnom príjme prijímaní mimo bežného poradia a využívali oddelené priestory určené na čakanie.

V centre pozornosti médií stojí lekár a komunálny politik Dawid Kacprzyk, ktorý pôsobil na urgentnom príjme. Médiá upozornili na podozrenia týkajúce sa vykazovania jeho pracovného času a služieb poskytovaných nemocnici.

Lekár bol koordinátorom urgentu napriek tomu, že nemal príslušnú špecializáciu, a za rok pôsobenia zarobil 1,6 milióna zlotých (373.000 eur). Okrem toho v čase, keď mal službu v nemocnici, vystupoval v televízii alebo vykonával činnosti súvisiace so svojou politickou kariérou.

Kacprzyk po zverejnení informácií odstúpil z politických funkcií a nemocnica s ním ukončila spoluprácu.

Varšavská prokuratúra vedie vyšetrovanie zamerané na možné spôsobenie škody nemocnici a preveruje aj hospodárenie zariadenia. Kontroly sa týkajú využívania verejných prostriedkov a organizácie práce na urgentnom príjme.

Minister spravodlivosti Waldemar Žurek uviedol, že lekár, ktorý na nezrovnalosti upozornil, má byť v stredu vypočutý vyšetrovateľmi.

(spravodajca TASR Slavomír Gregorík)

Zdroj feed teraz.sk

RELATED ARTICLES

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 6   +   10   =  

Most Popular

Recent Comments