Eastbourne 25. júna (TASR) – Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková postúpila do semifinále dvojhry na trávnatom turnaji WTA v Eastbourne. Vo štvrťfinále si ako nasadená trojka poradila s Turkyňou Zeynep Sönmezovu hladko 6:3, 6:0. Pre šampiónku Roland Garros z roku 2017 je podujatie generálkou na Wimbledon.
Jej ďalšou súperkou bude Nemka Tatjana Mariová, ktorá prešla cez Češku Terezu Valentovú 6:3, 7:5. Ďalej ide i nasadená dvojka Madison Keysová, ktorá v americkom súboji zdolala McCartney Kesslerovú 6:3, 6:1. Štvoricu semifinalistiek doplnila Chorvátka Petra Marčinková po trojsetovej bitke s Caty McNallyovou z USA 6:3, 4:6, 6:4.
dvojhra – štvrťfinále:
Petra Marčinková (Chorv.) – Caty McNallyová (USA) 6:3, 4:6, 6:4, Tatjana Mariová (Nem.) – Tereza Valentová (ČR) 6:3, 7:5, Madison Keysová (USA-2) – McCartney Kesslerová (USA-7) 6:3, 6:1, Jelena Ostapenková (Lot.-3) – Zeynep Sönmezová (Turec.) 6:3, 6:0.
Zdroj feed teraz.sk
