Mesto malo k začiatku júna 15.285 obyvateľov, v zmysle zákona o obecnom zriadení tak môže mať 13 až 19 poslancov. Mestská rada pôvodne navrhla znížiť ich počet na 15. Argumentovala i ekonomickými dôvodmi. MsZ nakoniec na poslanecký návrh Jána Spevára odsúhlasilo 17 členov.
Zníži sa i počet volebných obvodov. „Dohodli sme sa na tom, že budú dva volebné obvody. Jeden bude mať deväť poslancov a druhý osem,“ doplnil viceprimátor Ladislav Hozlár.
Potvrdil, že mesto tak ruší jednomandátové volebné obvody v Novej Lehote a Morovne. „Morovno bude teraz spadať pod volebný obvod číslo 1 a Nová Lehota pod volebný obvod číslo 2,“ spresnil.
Mestskí poslanci zároveň odsúhlasili rozsah výkonu funkcie primátora, v meste bude pôsobiť na plný pracovný úväzok.
Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať v sobotu 24. októbra.
Zdroj feed teraz.sk
