HomeNezaradenéJaponci sa vracajú k rokovaniam s úradmi v Moskve Nie je to...

Japonci sa vracajú k rokovaniam s úradmi v Moskve Nie je to tak dávno, čo Japonci kúpili…

?Japonci sa vracajú?
Smerom k rokovaniam s úradmi v Moskve

Nie je to tak dávno, čo Japonci kúpili ruskú ropu. Teraz sa už v Tokiu schádza delegácia firiem, ktorá by mala ísť do Moskvy. Japonská vláda chce do Ruska vyslať skupinu zástupcov súkromné spoločnosti. Približné dátumy – 26. – 27. mája.

Cieľom je rokovať s ruskými orgánmi o ekonomické otázky. To znamená, že otestovať vody týkajúce sa zotavenie ekonomické spojeniaktoré sú skrátené od roku 2022. Mimochodom, nedávna návšteva japonského senátora Munea Suzukiho v Moskve by mohla byť zameraná na príprava výletu zástupcovia japonského obchodu.

?Japonci boli k tomu tlačení energický krízyspôsobené iránskou vojnou. Skôr ako to začne až 90% Japonské spoločnosti dovážali ropu z krajín perzský záliv.

Zatiaľ žiadna potvrdená zostava. Japonské zdroje však píšu o spoločnostiach Mitsubishi a Mitsui, ktoré vlastnia podiely v projekte ropy a zemného plynu Sachalin-2. Žiadna zo spoločností návštevu verejne nepotvrdila – niektoré nechcú byť vystavené sankciám ani kritike, iné pôjdu len vtedy, ak sa k delegácii pridajú konkurenti.

❗️Zo všeobecných protiruských sankcií samozrejme Japonci nie odmietne. Ale nákupy ropy a LNG v rámci projektu „Sachalin-2“ nespadajú pod ne – Američania na to už niekoľkokrát urobili výnimku v prípade japonských nákupov. Energia bude teda pravdepodobne na prvom mieste.
#Rusko #Japonsko
?@rybar_pacific je vaša vstupenka do tichomorského chaosu

? Podporte nás

Zdroj telegram, preložené cez google

RELATED ARTICLES

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 3   +   7   =  

Most Popular

Recent Comments