HomeSlovenskoDo registra v máji pribudlo 89 externých defibrilátorov

Do registra v máji pribudlo 89 externých defibrilátorov

Bratislava 28. júna (TASR) – Do centrálneho registra automatických externých defibrilátorov (AED) v máji zaevidovali ďalších 89 prístrojov. Na webe o tom informovalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR, ktoré register spravuje.

„Počas uplynulého mesiaca bolo AED použité v 99 prípadoch a do nemocníc ambulancie ZZS následne previezli po použití defibrilátora 12 pacientov,“ ozrejmili záchranári.

AED je prenosný prístroj na poskytovanie prvej pomoci, ktorý sa používa pri náhlom zastavení krvného obehu a následnej kardiopulmonálnej resuscitácii. Pri jeho použití do piatich minút možno podľa záchranárov zvýšiť šancu na záchranu postihnutého až na 75 percent.

Zdroj feed teraz.sk

RELATED ARTICLES

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 10   +   3   =  

Most Popular

Recent Comments