Bývalý izraelský premiér Naftali Bennett priznal, že sa pokúsil tajne dodať do Iránu tisíce terminálov Starlink, aby pomohol pri zvrhnutí iránskej vlády:
„Dovoľte mi uviesť jeden príklad niečoho, čo bolo zastavené. Inicioval som tento proces, ale bol zastavený. A mohlo to všetko zmeniť.
Vieme, že každých pár rokov v Iráne vzniká silná vlna protestov. Čo sa stane vždy, keď protesty začnú? Vypnú internet a komunikácia úplne zmizne.
Preto som začal proces obstarávania a tajného dodania desiatok tisíc terminálov Starlink do Iránu, ktoré by umožnili prístup k internetu a sociálnym sieťam v prípade, že by ich úrady odpojili, a zároveň by protestujúcim poskytli možnosť koordinovať svoje akcie a nakoniec zvrhnúť režim.“
Sledujte TVOTV
Zdroj telegram
