HomeNezaradenéBiely dom „zatvoril“ dvere Ameriky pre žiadateľov o azyl (VIDEO)

Biely dom „zatvoril“ dvere Ameriky pre žiadateľov o azyl (VIDEO)

Trumpov poradca Stephen Miller uviedol, že Washington zabezpečil kľúčové medzinárodné dohody o presmerovaní migrantov do iných krajín.

USA už neprijímajú nových žiadateľov o azyl, povedal v piatok zástupca šéfa kancelárie Bieleho domu a poradca pre vnútornú bezpečnosť Stephen Miller po tom, čo Najvyšší súd potvrdil kľúčové časti imigračnej agendy prezidenta Donalda Trumpa.

„Dvere Ameriky sú pre žiadateľov o azyl úplne zatvorené,“ povedal Miller novinárom v komentári k rozhodnutiam.

USA zabezpečili medzinárodné dohody o posielaní žiadateľov o azyl do iných krajín, povedal. Žiadosti o azyl „vždy“ zahŕňajú migrantov z krajín, kde nečelia prenasledovaniu, ktorí často prechádzajú cez štáty, ktoré im mohli poskytnúť útočisko, dodal.

„V každom prípade ide buď o zločincov, žiadateľov o dávky, ekonomických migrantov, žiadateľov o sociálne dávky atď.,“ povedal poradca Bieleho domu.

Súd vo štvrtok udelil Trumpovi dve významné imigračné víťazstvá, ktoré umožnili jeho administratíve odmietnuť nových žiadateľov o azyl na mexických hraniciach a ukončili dočasnú právnu ochranu pre haitských a sýrskych migrantov, čo potenciálne otvorilo dvere masovým deportáciám.

Od svojho návratu do úradu sa Trump snažil sprísniť hraničné kontroly, obmedziť nelegálne prisťahovalectvo, obmedziť občianstvo na základe práva narodenia a vyžadovať doklad o občianstve pre registráciu voličov na federálnej úrovni s argumentom, že demokrati využili nelegálne prisťahovalectvo na „rozšírenie svojej voličskej základne [a] podvádzanie vo voľbách“.

V stredu však federálny sudca zablokoval Trumpovo úsilie vyžadovať doklad o občianstve pre registráciu voličov. Ústava USA „neudeľuje prezidentovi žiadne konkrétne právomoci v oblasti volieb,“ uviedla vo svojom rozhodnutí sudkyňa okresného súdu Denise Casperová vymenovaná Obamom.

Samostatná otázka občianstva na základe práva narodenia sa stala predmetom sporu s Moskvou. Rusko tvrdí, že Washington vnucuje americké občianstvo deťom ruských diplomatov narodeným na americkej pôde bez ohľadu na výnimky podľa amerického práva a diplomatickú imunitu.

„Zrazu oznámili, že odteraz sú všetky deti konzulárnych úradníkov narodených na americkej pôde považované za amerických občanov“ a budú môcť cestovať do krajiny a z nej iba s americkými dokladmi, povedal v stredu ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a označil škandál za súčasný „hlavný problém“ vo vzťahoch medzi Washingtonom a Moskvou.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová minulý mesiac uviedla, že táto prax by mohla vytvoriť nástroj na neprijateľný tlak USA na ruských diplomatov prostredníctvom ich detí.

Zdroj feed slovenskoveciverejne.com

RELATED ARTICLES

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 7   +   4   =  

Most Popular

Recent Comments