„Potreby zamestnancov sa budú v čase meniť. Možno nie rovnako turbulentne, ako sa zmenili za posledné tri roky, ale budú. Už teraz mnohé, najmä zahraničné firmy testujú efektivitu a výkon zamestnancov počas štvordňového pracovného týždňa či skráteného pracovného času z osem na šesť hodín,“ uviedla spoločnosť.
Ako najviac motivujúce benefity vidia zamestnanci aj 13. plat (64 %) a sick days (43 %). Parkovanie v mieste pracoviska veľmi motivuje 31 % respondentov. Rebríček uzatvára príspevok na zdravotnú starostlivosť, ktorý motivuje 27 % opýtaných.
„Demotivácia v práci môže mať vážne dôsledky nielen pre osobnú spokojnosť, ale aj pre výkon celého tímu a v konečnom dôsledku aj pre výsledky spoločnosti,“ dodala spoločnosť s tým, že najväčším demotivátorom je platová stagnácia (65 %). Za ňou nasleduje nevhodný spôsob riadenia projektu (64 %) a prvú trojicu uzatvára nevhodný spôsob riadenia tímu (58 %).
Najčastejším dôvodom na odchod je podľa prieskumu nevyhovujúci štýl manažmentu (36 %). Tesne na druhom mieste medzi dôvodmi zmeny práce je platová stagnácia (34 %). „Manažment hrá veľkú rolu vo frustrácii a demotivácii IT špecialistov, čo môže viesť až k úplnému odchodu,“ uzavrela spoločnosť.
Zdroj feed teraz.sk
Bratislava 28. júla (TASR) - Ministerstvo vnútra (MV) SR prešetrí podnet, ktorý minulý týždeň podal…
Harabin dáva rady Ficovej vláde: „EÚ nie je náš spoločný štát a už vôbec nám…
Ružomberok 28. júla (TASR) - Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku pátra po nezvestnom 16-ročnom Róbertovi…
PRŠÍ PRŠÍ, LEN SA LEJE...A JA ROZMÝŠĽAM O ZELENSKOM Neviem či ste si to v…
Žilina 28. júla (TASR) - Viac ako 561.000 eur investuje žilinská radnica do stavebných úprav…
Dráma teda pokračuje a my dobráci sa medzitým skromne tešme ako malé deti aspoň z…