„Som veľmi rád, že pod mojím vedením sa envirorezort stal lídrom v čerpaní eurofondov, a na tento účel a iba počas tohto roka sme zakontrahovali projekty za 600 miliónov eur. Z Environmentálneho fondu sme podporili obce ďalšími viac ako 100 miliónmi eur. Je to presný opak konania predošlých vedení envirorezortu, pre ktoré sme prišli o 430 miliónov eur z eurofondov,“ deklaroval Taraba.
Slovensko si podľa eurokomisie neplní v plnej miere povinnosti týkajúce sa zberu a čistenia odpadových vôd stanovené v smernici z roku 1991. Smernica vyžaduje, aby sa komunálne odpadové vody zbierali a čistili pred vypustením do prírody. Mestá a mestské aglomerácie musia zaviesť potrebnú infraštruktúru na zber a čistenie komunálnych odpadových vôd.
Komisia zaslala Slovensku formálnu výzvu vo februári 2017, po ktorej nasledovalo odôvodnené stanovisko v novembri 2019. Napriek určitému pokroku slovenské orgány zatiaľ sťažnosti v plnej miere nevyriešili, a preto EK podala prípad na Súdny dvor EÚ.
Zdroj feed teraz.sk
Nezmyselné, nepriatelia a nežiaduce prvky o našich článkoch týkajúcich sa rekreácie v Turecku. Citácia:„Odpočívané v…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 26.-27. júla 2025Ruské jednotky zasiahli sériu úderov na rôzne predmety ozbrojených…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 27. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
Montreal 27. júla (TASR) - Česká tenistka Markéta Vondroušová postúpila do 2. kola dvojhry na…
Bratislava 27. júla (TASR) - Clá 15 percent na dovoz do Spojených štátov amerických (USA)…