12.7 C
Bratislava
štvrtok, 3 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Waltzov tím používal na komunikáciu aj 20 skupinových četov

Washington 3. apríla (TASR) - Členovia americkej Rady pre národnú bezpečnosť (NSC) vedenej Mikeom Waltzom pravidelne vytvárali v aplikácii Signal skupinové čety určené na...
HomeZahraničieWaltzov tím používal na komunikáciu aj 20 skupinových četov

Waltzov tím používal na komunikáciu aj 20 skupinových četov

Washington 3. apríla (TASR) – Členovia americkej Rady pre národnú bezpečnosť (NSC) vedenej Mikeom Waltzom pravidelne vytvárali v aplikácii Signal skupinové čety určené na komunikáciu a koordináciu postupu pri riešení medzinárodných otázok týkajúcich sa Číny, Pásma Gazy, Blízkeho východu, Afriky či Európy, uviedol v stredu magazín Politico. Informuje o tom TASR podľa správ agentúry Reuters.

Magazín tvrdí, že informácie potvrdili štyria ľudia, ktorí boli členmi skupinových četov s tým, že sa v nich diskutovalo aj o citlivých informáciách. Ani jeden však nepotvrdil, že by cez Signal komunikovali o utajovaných skutočnostiach. Dvaja z nich uviedli, že vedia o najmenej 20 rôznych četoch.

Poradca prezidenta Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť Mike Waltz, minister obrany Pete Hegseth a ďalší vysokopostavení členovia vlády čelia ostrej kritike po odhalení magazínu The Atlantic, že na koordináciu krokov a zdieľanie citlivých informácií o vojenskej operácii proti jemenským húsíom používali komerčnú aplikáciu Signal namiesto vládnych komunikačných kanálov.

Šéfredaktor magazínu Jeffrey Goldberg sa stal súčasťou uzavretej četovacej skupiny, keď ho do nej pripojil Mike Waltz. Správa Politica naznačuje, že kabinet prezidenta Donalda Trumpa využíval aplikáciu na komunikáciu veľmi často.

Denník The Washington Post informoval o tom, že Waltz a jeho tím na komunikáciu o vládnych záležitostiach využívali aj e-mailovú službu Gmail.

Hovorca NSC Brian Hughes uviedol, že používanie Signalu nie je na vládnych zariadeniach zakázané a niektoré agentúry ho dokonca automaticky inštalujú do telefónov svojich zamestnancov. „Je to jedna zo schválených metód komunikácie, ale nie je primárna ani dokonca sekundárna. Je to jedna z množstva schválených metód pre neutajované materiály,“ uviedol Hughes s tým, že „akékoľvek tvrdenie o používaní aplikácie na zdieľanie utajovaných informácií je stopercentne nepravdivé“.

Zdroj feed teraz.sk

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno