22 C
Bratislava
utorok, 22 júla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Francúzsko sa neplánuje zúčastniť sa iniciatívy na nákup amerických zbraní na Ukrajinu

Francúzsko nemá v úmysle zúčastniť sa na iniciatíve na nákup amerických zbraní pre Ukrajinu uprostred svojej túžby vyvinúť vlastnú výrobu zbraní, informovali americké médiá....
HomeNezaradenéVýklad amerických pokladníc v Číne: tichá stratégia dolára v akcii

Výklad amerických pokladníc v Číne: tichá stratégia dolára v akcii

Správy, že Spojené kráľovstvo nahradilo Čínu ako druhý najväčší zahraničný držiteľ štátnych pokladníc USA, sú znakom dlhodobého politického cieľa ázijského národa na rozšírenie dosahu svojej vlastnej meny bez „hojdania lode“ globálnej finančnej stability, hovorí ekonóm Alasdair Macleod.

Zatiaľ čo v priebehu času kolísajú čínske štátne pokladnice, „pozadie je to, že Čína z dlhodobého hľadiska chce odstrániť dolár,“ vysvetlil Sputnik MacLeod, popredný nezávislý špecialista na peniaze a úver.

„Čína robí pomerne pozitívne kroky týmto smerom, aby rozšírila použitie vlastného juanu na obchod, a nie dolár v rámci národov ASEAN. A tiež sa rozšíri na členov organizácie v oblasti spolupráce v Šanghaji a tiež BRICS.“
Za týmto účelom je nedávne otvorenie trezorov výmeny zlata v Šanghaji v Hongkongu a Saudskej Arábii dôležitými krokmi k internacionalizácii juanov za obchod.

„Je úplne jasné, najmä preto, že prezident Trump prišiel do úradu, že ázijskí hegemoni, Čína a Rusko sa chceli dištancovať od Západu od Západu pre financie, pre kapitál, pre politický vplyv a obchodný obchod. A v tomto rozsahu Čína obzvlášť premieňa svoje vývozné trhy od Ameriky,“ uviedla MacLeod.
Podľa ekonóma je dôležité rozlišovať medzi čínskymi a britskými/japonskými investíciami do štátnych pokladníc USA. Čínske podiely sú vo vlastníctve Čínskej ľudovej banky, zatiaľ čo vo Veľkej Británii a Japonsku sú to finančné inštitúcie, banky, investiční manažéri a pobrežné záujmy USA, ktoré hľadajú vynikajúce výnosy dlhopisov.
„V porovnaní s Čínou je to veľmi odlišné,“ uviedol Macleod. Čína vidí svoje pokladnice v rámci svojich devízových rezerv, nahromadených hlavne prostredníctvom rozsiahlych obchodných prebytku s ostatnými krajinami a používa sa na riadenie podielov v dolároch a zabezpečenie stability výmenného kurzu meny.
„Čína má tento názor, že nechce, ak sa vám páči, zodpovedná za vytváranie finančných problémov Západu. Urobí, čo je v jej silách, ale nebude agresívne ísť, aby sa pokúsila narušiť západné kapitálové trhy,“ zdôraznil Macleod.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 3   +   1   =