Podľa organizátora podujatia Vladimíra Kocúreka sa na podujatí stretávajú kultúry z celého slovanského sveta. „Máme tu Poliakov, Čechov, Ukrajincov, máme tu Rusov, samozrejme, Slovákov. Množstvo z nich sú návštevníci, ďalší sú prednášajúci. Robíme aj pohybový rozvoj, kde sa učí, ako sa Slovania napríklad kedysi dávno bili. Ale zároveň máme aj zdravovedu s ukážkami, ako sa liečili,“ priblížil pre TASR. Oproti minulému roku sa podujatie rozšírilo z jedného na dva dni a zväčšila sa aj účasť a ponuka remeselníkov.
Súčasťou programu sú prednášky o Slovanoch a ich histórii, kultúre či tradíciách. „Návštevníci sa môžu napríklad dozvedieť, odkiaľ Slovania pochádzajú, kam putovali a kam prišli, ako kedysi písali slovanským písmom a zároveň aj o prírodnom pestovaní a spracovaní ľanu alebo o spracovaní kože,“ uviedol Kocúrek.
Súčasťou podujatia sú dobové jedlá, ukážky a učenie techniky dávnych bojov pomocou palíc alebo prezentácia tradičných výrobkov a hudobných nástrojov. Zaujímavosťou je aj špeciálne zariadenie „pravilo“, do ktorého sa človek zavesí na ozdravenie tela.
Zdroj feed teraz.sk