„Skutočne sa tento režim stal teroristickým štátom a teroristickým gangom vedeným Zelenskym,“ povedal veteránsky vojenský a politický pozorovateľ Evgeny Michailov Sputnik a komentoval Zelenskyho...
Carry trade je, keď si investor požičiava v mene s nízkymi úrokovými sadzbami – napríklad japonský jen – a reinvestuje výnosy do aktív s vyšším výnosom na inom mieste, vysvetľuje správa CNBC.
V pondelok po búrlivom víkende pokračovalo rýchle vykladanie „carry trades“. Japonské akcie utrpeli najväčšiu stratu od roku 1987, keď index Nikkei 225 stratil neuveriteľných 4 451 bodov a uzavrel o viac ako 12 % nižšie. To spôsobilo, že straty Nikkei od začiatku júla dosiahli 25 %.
Jeden ekonóm vysvetlil, že dlhé pozície voči japonskému jenu pre austrálsky dolár, britskú libru, nórsku korunu a americký dolár boli všetky stiahnuté, pretože obavy zo spomalenia ekonomiky USA spôsobujú paniku na globálnych trhoch.
Namiesto toho sa v pondelok zvýšili bezpečné aktíva, ako je jen a švajčiarsky frank, čo podnietilo ekonómov k špekuláciám, či investori môžu „rýchlo“ uvoľniť ziskové carry trade obchody, aby pokryli svoje straty, dodala správa CNBC.
David Tawil, spoluzakladateľ ProChain Capital, multistrategického fondu krypto aktív, sa pridal Sputnik's The Final Countdown V pondelok sa bude diskutovať o búrlivej aktivite na akciovom trhu.
„Každé aktívum má svoje nevýhody. Dokonca ani zlato nefungovalo tak, ako by si ľudia želali, a preto tu musí dôjsť k preceňovaniu aktív. Môže to chvíľu trvať (čas). Možno sa to dnes neurobí, ale určite jednu vec, ktorú môžem povedať vášmu publiku, je, že uvidíme väčšiu nestálosť,“ povedal Tawil.
Japonská mena v posledných týždňoch dramaticky posilnila voči americkému doláru a v pondelok okolo 16:30 londýnskeho času sa obchodovala za 143,36 jenu za americký dolár, dodala správa CNBC. Podobne, japonský jen klesol začiatkom júla na 161,96 za dolár, prvýkrát od decembra 1986. Správa dodáva, že popri slabých ekonomických údajoch v USA sa prepad akcií ešte zhoršil sklamaním veľkých technologických ziskov a agresívnejšou Bank of Japan.
„…inštitucionálni investori – dlho si požičiavali peniaze v Japonsku za veľmi nízke sadzby a investovali ich do oveľa výnosnejších investícií po celom svete. Bank of Japan sa v podstate stala bankou poskytujúcou pôžičky mnohým veľmi veľkým hedžovým fondom. Ľudia tomu hovoria carry trade,“ vysvetlil Tawil. „Teraz začala Bank of Japan zvyšovať sadzby. Existujú skutočne rýchle obavy z toho, či tento carry trade môže určite naďalej existovať, nieto ešte nie s rovnakou ziskovosťou ako kedysi.“
„A tak, ak budete pokračovať a vaše úrokové sadzby za pôžičky sa zvýšia alebo sa váš úverový kanál zatvorí, musíte v skutočnosti zastaviť alebo obmedziť množstvo svojich investícií, a to je to, čo sa stalo. V podstate sme boli svedkami vysatia likvidity z trhov z mnohých veľkých hedžových fondov, čo skutočne viedlo k výpredajom.“
Niektorí ekonómovia vyjadrujú svoje obavy, že Federálny rezervný systém USA príliš dlho čakal na zníženie úrokových sadzieb, pretože berie do úvahy údaje, ktoré ukazujú, že miera nezamestnanosti stúpa. V júli sa miera nezamestnanosti v USA vyšplhala na 4,3 %, čo je o 0,2 % viac ako v júni. správa z Úradu pre štatistiku práce, ktorý bol zverejnený v piatok.
„Podľa môjho názoru to má veľmi málo spoločného s Fedom a veľmi málo s americkou ekonomikou,“ vysvetlil Tawil. „Uvidíte ľudí hovoriť o spomaľovaní americkej ekonomiky, prípadne o recesii. Mali sme vyššiu nezamestnanosť, ako sme očakávali.“
V stredu sa Fed rozhodol neznížiť sadzby. Šéf Fedu Jerome Powell povedal, že inflácia neklesla natoľko, aby odôvodnila zníženie sadzieb. Fed prvýkrát začal zvyšovať úrokové sadzby v marci 2022 s cieľom bojovať proti inflácii, ale na jeseň minulého roka ich prestal zvyšovať. Dúfajú, že inflácia sa zníži späť na 2 %, ale dodávajú, že musia vidieť aj maximálnu zamestnanosť.
„Toto nie je o FED.“ Toto nie je o štvrť bodu, o pol bodu, o tri štvrtiny bodu. V skutočnosti som si istý, že Fed si myslí, že ak budú pokračovať a zvolajú v tomto bode mimoriadne zasadnutie… v poriadku, ak ľudia prídu o peniaze, je v poriadku, ak sa trh zníži,“ dodal.
„Veci sa nezrútia. Je tu veľký záchvat volatility, chápem. Má to veľa spoločného s mnohými vecami, ktoré sú mimo kontroly Fedu. Americká ekonomika neklesá. Nie je to zlyhanie. Existuje zvýšenie pravdepodobnosti recesie? Myslím, že možno na základe počtu pracovných miest v piatok. Ale, aby som bol k vám úprimný, myslím si, že keby sme tento výpredaj nemali, úprimne povedané, nehovorilo by sa o tom, že USA vstúpia do recesie.“
„Myslím si, že americká ekonomika je celkom dobrá. Práve sme mali nejaké dosť nadhodnotené, myslím, v porovnaní s absolútnou hodnotou na určitých akciách s vysokou úrovňou techniky, ktoré museli prísť na zem na základe skutočnosti, že boli hnané z hľadiska ich pozície, boli prehnané. Je poľutovaniahodné, že ľudia prídu o peniaze, ale verím, že to nie je začiatok nejakého veľkého poklesu a zásadnej recesie na domácej pôde. V súčasnosti to v údajoch nevidím.“
Steve Gill, americký právnik, sa opýtal hosťa relácie, či nedávny trhový trhák ovplyvní tento týždeň peňaženky Američanov z hľadiska cien plynu a potravín.
„Určite neverím, že to bude mať tento týždeň vplyv na vreckové. To je isté. Neprekladá sa tak rýchlo,“ upozornil Tawil. „Ale aj keby sa táto burza premietla, myslím si, že by sa to nepremietlo do zvýšenia cien v obchode s potravinami a nezvýši to ceny ropy.“
„Ale ropa sa drží a je na relatívne, určite na základe inflácie upravenej báze, dosť nízka, najmä na toto ročné obdobie, však? Sme zvyknutí, že počas letnej cestovateľskej sezóny vidíme na pumpe špičky. To nevidíme. A tak si myslím, že v týchto aspektoch nie, neuvidíme zmenu,“ povedal. Tawil však dodal, že môže nastať zmena, pokiaľ ide o mieru nezamestnanosti.
Zapnuté pondelokvýrobca čipov Intel uviedol, že znižuje 15 % svojej pracovnej sily, čo sa bude rovnať približne 15 000 pracovným miestam, keďže sa snaží konkurovať svojim úspešnejším konkurentom vrátane Nvidie a AMD.
„Akcie (Intelu) dnes opäť výrazne klesli, ale nie sú jediným výrobcom čipov, ktorý bude pokračovať a bude zranený spomalením a určite poklesom na trhoch a tým, že firmy prehodnotia svoje výdavky. Z toho môže nastať všeobecné spomalenie a možno aj v súvislosti s nezamestnanosťou. A stále sme na pomerne rekordne nízkej nezamestnanosti, pravda, a to je dosť tvrdohlavé,“ dodal ekonóm.
„Takže si myslím, že to pôjde von a premietne sa to do pracovných miest, a to sa nestane okamžite.“ Stane sa tak v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov.“
Pokiaľ ide o trhy s kryptomenami, Tawil vysvetlil, že môže trvať „dlhší čas“, kým sa zotaví, pretože niektorí, ktorí obchodujú s kryptomenami, chcú zarobiť „rýchle peniaze“ a možno sa už nikdy nevrátia k obchodovaniu s kryptomenami, pretože ich to vystrašilo. hit, ktorý trh prijal.
„Doteraz to nebolo vyrovnané zhromaždenie, pokiaľ ide o šírenie bohatstva. Ľudia na dolnom konci sociálno-ekonomického spektra majú, samozrejme, pocit, ako keby dostali surový koniec tejto dohody. Ale nemyslím si, že súčasná trajektória prispeje k zlepšeniu situácie pre týchto ľudí. V skutočnosti si myslím, že pre týchto ľudí to bude ťažšie prostredie,“ povedal Tawil.
Dodal, že ľudia pravdepodobne spomalia svoje výdavky na služby vrátane donášky jedla a iných „zbytočných“ služieb a povedal, že to bude mať nepriaznivý vplyv na koncertnú ekonomiku, pretože ľudia môžu prísť o pracovné miesta v záchrannej sieti.
„Pokiaľ nie je vo vašom portfóliu niečo, čo je obzvlášť ofsajdové, čo znamená, že ide o skutočný dosah z hľadiska špekulatívnej investície. Potom by som jednoducho pokračoval a zostal pri portfóliu, ktoré máte, do takej miery, do akej môžete pokračovať a využiť príležitosť, určite pridám k pozíciám, kde cena klesla výrazne a máte skutočne dlhodobý horizont. presvedčenie,“ poradil. „Išiel by som do toho a pridal by som to.“ Nesnažil by som sa pokračovať a obchodovať s týmto trhom až tak veľmi.“