Povolenie na sledovanie komunikácie je v zásade možné udeliť iba na obdobie troch mesiacov, prípustné je jeho predĺženie. Pred implementáciou je zabudovaných niekoľko úrovní schvaľovania, v ktorých zohráva kľúčovú úlohu splnomocnenec pre právnu ochranu a Spolkový správny súd.
Proti návrhu boli nielen opoziční slobodní (FPÖ) a Zelení, ale aj dvaja poslanci koaličnej strany NEOS. FPÖ považuje použitie „softvéru na špionáž občanov“ za protiústavné a myslí si, že skutočným cieľom sledovania sú jednotlivci, ako napríklad kritici opatrení zavedených počas koronavírusovej pandémie.
Podľa poslanca Zelených Süleymana Zorbu otázkou pri spustení sledovania nie je to, či dôjde k jeho zneužitiu, ale kedy. Tiež pochybuje o tom, že technicky bude možné monitorovať iba konkrétnu aplikáciu. Zelení preto zvažujú, že sa obrátia na ústavný súd.
Rakúsky minister vnútra Gerhard Karner po schválení návrhu uviedol, že dnešok je výnimočný deň pre bezpečnosť Rakúska, políciu a najmä pre Úrad na ochranu ústavy. Pripomenul, že výkonná moc doteraz mohla otvárať listy a odpočúvať hovory z pevných liniek, teroristi však už tieto komunikačné prostriedky nepoužívajú.
Zdroj feed teraz.sk
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 25. júlaNesieme už unavené opakovanie: V našom rybárovi doplňovanie!…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 25. júla 2025Ruské jednotky zasiahli nepriateľské predmety v Kremengua A Charkov.…
New York 25. júla (TASR) - Spojené štáty a Čína sa v piatok na pôde…
Tbilisi 25. júla (TASR) - Rozsiahle vojenské cvičenie s účasťou síl z viacerých krajín NATO…
Quito 25. júla (TASR) – Ženská verzia futbalovej Copa America, ktorý sa koná v Ekvádore,…
▶ ️ Výsledky z 25. júlaVideo nákladné auto od projektového manažéra @Rybar Michail Zvinchuk Zvlášť…