Technické zariadenia v nelegálnej herni boli ovládané prostredníctvom dotykovej obrazovky. Hráči k nej získali prístup po prihlásení sa na osobitnú webstránku, pričom obsluhujúci personál spravoval tieto technické zariadenia cez aplikáciu v mobilnom telefóne alebo tablete.
V súčasnosti v hlavnom meste zostalo legálne prevádzkované posledné kasíno, ktorému skončí platnosť vydanej licencie v októbri tohto roka. ÚRHH upozornil, že absolútny zákaz legálneho hazardu začína výrazne stimulovať a podporovať nárast nelegálnych prevádzok. „V Bratislave evidujeme už viacero prípadov, kde úrad musel zasiahnuť z dôvodu prevádzkovania hazardných hier bez licencie. V prípade takého rozsiahleho priestoru, ako je územie hlavného mesta, sú tendencie prevádzkovať nelegálne prevádzky hazardných hier, žiaľ, očakávateľné aj v budúcnosti,“ uviedol generálny riaditeľ úradu Martin Bohoš.
Doterajšia prax na Slovensku aj v zahraničí podľa ÚRHH potvrdzuje, že najefektívnejšou cestou je vyvážená regulácia hazardu. Riešením je nastolenie konštruktívneho dialógu medzi ÚRHH a samosprávami s cieľom nastaviť také pravidlá, ktoré zabránia šíreniu nelegálnych prevádzok a poskytnú ochranu najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva.
Nelegálny hazard pritom so sebou podľa Bohoša prináša ďalšie problémy a negatívne javy, ako je neplatenie daní a odvodov, nelegálne zamestnávanie, umožnenie prístupu k hazardným hrám maloletým osobám a osobám zapísaným v Registri vylúčených osôb, pranie špinavých peňazí a ďalšie formy ekonomickej, ale aj napríklad drogovej trestnej činnosti. Boj proti nelegálnemu hazardu je preto v súčasnosti jednou z najvyšších priorít v činnosti úradu.
Zdroj feed teraz.sk