„Projektové návrhy musíme posúdiť z hľadiska realizovateľnosti, bezpečnosti alebo majetkového vysporiadania. Pozeráme sa na to, či sú v súlade s koncepciami a rozvojovými plánmi mesta, prípadne sa neduplikujú s našimi rozpracovanými zámermi. Všetky návrhy postupujúce do hlasovania následne predstavia predkladatelia v rámci druhého diskusného fóra v novembri. Hlasovanie o víťazoch bude až po schválení mestského rozpočtu v januári 2025,“ vysvetlil druhý zástupca primátora Martin Majling.
Projektové návrhy aktuálneho ročníka participatívneho rozpočtu bolo možné posielať do konca júna, pričom ich zber sa realizoval prvýkrát online cez mestský nástroj spolupracovna.banskabystrica.sk. Dominujú detské ihriská či oddychové zóny. Komunity si v mestských častiach želajú dopravné ihrisko, letnú obývačku i lezeckú stenu.
„V prvej polovici roka sme absolvovali šesť výjazdov v rôznych častiach mesta s cieľom dostať participatívny rozpočet bližšie k obyvateľom. Myslím si, že stretnutia mali pozitívny efekt, pretože nám prišli projektové návrhy z lokalít, ktoré sa doposiaľ neprihlasovali. Väčšina zvyšných patrí k stáliciam, ktoré pokračujú v rozvíjaní svojich existujúcich aktivít,“ konštatovala vedúca referátu participácie a inovácie v oblasti otvoreného spravovania banskobystrického magistrátu Soňa Kariková.
Zdroj feed teraz.sk
Turčianske Teplice 27. júla (TASR) - Tragické následky mala nedeľná popoludňajšia dopravná nehoda na ceste…
📝Návrat zázraku syn Chevron?📝Nie naozajVo Venezuele, druhý deň výkonný riaditeľ Federácie obchodnej komory a Venezuela…
Gaza 27. júla (TASR) - Dve jordánske lietadlá a jedno lietadlo patriace Spojeným arabským emirátom…
Nitra 27. júla (TASR) - Nový potravinový doplnok určený pre onkologických pacientov je jedným z…
Brusel 27. júla (TASR) - Hlavným cieľom Európskej únie (EÚ) v obchodných rokovaniach so Spojenými…
Naí Dillí 27. júla (TASR) - Najmenej šesť osôb zahynulo v hinduistickom chráme na severe…