Categories: Nezaradené

USA sú na ceste k vrcholu minuloročného rekordu v populácii bezdomovcov

Medzi mestá, ktoré zaznamenali nárast bezdomovectva, patria; Boston, San Francisco, Seattle, Philadelphia, DC, Chicago a Miami.

Podľa predbežných údajov, ktoré zhromaždil a preskúmal The Wall Street Journal, sú USA na ceste k tomu, aby tento rok dosiahli ďalšiu rekordnú mieru bezdomovectva. Náklady na bývanie a ceny prenájmu v USA prudko stúpajú a výsledkom je, že mnoho Američanov zostáva bez strechy nad hlavou.
Časopis zhromaždil a preskúmal údaje od viac ako 250 organizácií poskytujúcich služby pre bezdomovcov, ktoré pomáhajú mestám, ako aj metropolám a vidieckym oblastiam.
Doposiaľ tlačová agentúra napočítala približne 550 000 bezdomovcov za jedinú noc začiatkom tohto roka, čo je podľa nich o 10 % viac v porovnaní s údajmi z minulého roka. Berúc do úvahy tieto údaje, správa naznačuje, že USA pravdepodobne v roku 2023 prekonajú svoju predchádzajúcu mieru bezdomovectva 653 000 ľudí, čo je najvyššia miera, aká bola kedy zaznamenaná v USA, odkedy vláda začala prvýkrát zdieľať údaje v roku 2007.
Konečné čísla však neboli zozbierané zo všetkých nahlásených oblastí vrátane New Yorku, ktoré vlani zaznamenalo najvyššiu mieru bezdomovectva.
K rastúcemu počtu mohlo prispieť rozhodnutie Texasu autobusom migrantov do miest ako Chicago a Denver, uvádza správa. Veľké populácie migrantov dorazili do New Yorku aj z Texasu, čím sa ich počet zvýšil. Chicago zaznamenalo doteraz najvyšší nárast bezdomovectva, pričom viac ako sedem z každých 10 ľudí bez domova bolo zaznamenaných ako migrant v prístrešku, uvádza správa s odvolaním sa na údaje mesta.
V správe sa tiež uvádza, že takmer polovica zo 7 250 rodín v rodinných prístreškoch v Massachusetts boli migranti a štát očakáva, že tento fiškálny rok vynaloží na prístrešky viac ako 1 miliardu dolárov.
Ceny domov v USA rástli 2,4-krát rýchlejšie ako inflácia od 60. rokov minulého storočia, podľa výskumnej správy Šikovný Real Estate, spoločnosť zaoberajúca sa údajmi v oblasti nehnuteľností. Ak by sa ceny domov v USA od roku 1963 zvyšovali rovnakým tempom ako inflácia, potom by priemerné náklady na dom v USA boli o niečo viac ako 177 000 USD. Priemerný dom v USA však stojí viac ako 430 000 dolárov.
Pandémia COVID-19 tiež prispela k bytovej kríze v USA, keď sa ľudia rozhodli presťahovať na základe nového životného štýlu založeného na pandémii. A koniec pomoci v tom čase tento problém ešte zhoršil. Krízy duševného zdravia a užívanie drog, ako napríklad užívanie fentanylu, tiež prispeli k počtu ľudí, ktorí sa snažia nájsť bývanie.

Zdroj sputnik, preložené cez google

sputnikglobe.com

Share
Published by
sputnikglobe.com

Recent Posts

Profil víťaza Tour de France 2025 Tadeja Pogačara

Paríž 27. júla (TASR) - Profil celkového víťaza cyklistických pretekov Tour de France 2025 Tadeja…

18 sekúnd ago

Po otvorení trás pre pomoc pre Gazu už OSN nemá výhovorky

Jeruzalem 27. júla (TASR) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu odmietol, že je jeho…

6 minút ago

Žilinský krajský rozpočet po úprave presiahol hodnotu 288 miliónov eur

Žilina 27. júla (TASR) - Poslanci Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) na svojom júlovom rokovaní rozhodli…

12 minút ago

Miera pôrodnosti klesá a bude horšia ako ukrajinská demografická situácia.

📝Fumigácia je znížená📝A potom to bude horšieUkrajinská demografická situácia nie je prvým rokom. Na pozadí…

16 minút ago

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili nad FC Košicami 3:1

Podbrezová 27. júla (TASR) - Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili v úvodnom kole Niké ligy…

18 minút ago

VIDEO: Vojenský a bezpečnostný analytik plk. Jaroslav Štefec o nulovej akciescho…

VIDEO: Vojenský a bezpečnostný analytik plk. Jaroslav Štefec o nulovej akcieschopnosti európskych členov NATO, žalostnej…

23 minút ago