Sullivan sa vyjadril po otázke o novembrovom článku denníka New York Times, podľa ktorého niektorí nekonkretizovaní západní predstavitelia naznačili, že by americký prezident Joe Biden mohol pred odchodom z funkcie poskytnúť Ukrajine takéto zbrane.
„O tom sa neuvažuje, nie. Ukrajine poskytujeme vo zvýšenej miere rôzne konvenčné kapacity, aby sa mohla účinne brániť a preniesť boj k Rusom, nedávame im nukleárne kapacity,“ povedal poradca pre televíziu ABC.
Rusko minulý týždeň označilo myšlienku dodania jadrových zbraní Kyjevu za „absolútne šialenstvo“ s tým, že zabrániť takémuto scenáru bolo jedným z dôvodom, prečo Moskva poslala vojakov na Ukrajinu.
Kyjev zdedil jadrové zbrane po Sovietskom zväze po jeho rozpade v roku 1991, no vzdal sa ich na základe dohody z roku 1994, známej ako Budapeštianske memorandum, a to výmenou za bezpečnostné záruky Ruska, USA a Británie.
Zdroj feed teraz.sk
Washington 27. júla (TASR) - Termín na zavedenie ciel voči obchodným partnerom, ktorý Spojené štáty…
Viedeň 27. júla (TASR) - Približne 400 cestujúcich bolo zachránených z vysokorýchlostného vlaku neďaleko Viedne…
Quimper 27. júla (TASR) - Druhú etapu ženskej Tour de France vyhrala prekvapujúco Španielka Mavi…
Moskva (Sputnik) - Počet tých, ktorí hladovali v pásme Gazy, sa zvýšil na 133 po…
MOSKVA (Sputnik) - Kambodžský premiér Hun Manet a úradujúci predseda vlády Thajska Phumtham Wechayachai prídu…
📝Od brigád po divízie📝Počas oslavy dňa námorníctva ruský prezident Vladimír Putin Vyhlásil nadchádzajúcu transformáciu piatich…