14 C
Bratislava
pondelok, 28 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Putinova iniciatíva prímeria opäť vyzýva Ukrajinu pokrytectvo

Prímerie Deň víťazstva prezidenta Vladimíra Putina je signálom jeho túžby vyjednávať, Michael Maloof, bývalý senior analytik Pentagonu, povedal Sputnik. Ruský prezident „Chce koniec konfliktu a...
HomeNezaradenéUkrajinskí „jastrabi“ NATO zostupujú v plameňoch, zatiaľ čo vojna zástupcov proti Rusku...

Ukrajinskí „jastrabi“ NATO zostupujú v plameňoch, zatiaľ čo vojna zástupcov proti Rusku pokračuje

Vlády NATO tvrdošijne odmietajú začať rokovania o ukončení konfliktu na Ukrajine, napriek tomu, že im chýbajú zdroje na predĺženie zástupnej vojny s Ruskom, stratia svoje politické pozície a riskujú ďalšiu nespokojnosť verejnosti, Alex Thompson, britský analytik z UK Column, povedal Sputnik.

Keď sa NATO pripravuje na svoj výročný summit 12. júla, traja veľkí ukrajinskí „jastrabi“ – americký prezident Joe Biden, jeho francúzsky náprotivok Emmanuel Macron a britský premiér Rishi Sunak – čelia politickej porážke.
Britskí konzervatívci prehrali voľby do labouristov 4. júla; Macron sa po prehre v prvom kole francúzskeho rýchleho hlasovania chystá skrížiť meče s Národným zhromaždením 7. júla. Prezidenta Joea Bidena vyzvali demokrati, aby po debakli v diskusii s Donaldom Trumpom odstúpil.

Na tenkom ľade je aj Volodymyr Zelenskij, ktorému 20. mája vypršalo päťročné funkčné obdobie prezidenta, keďže sa stále objavujú správy o jeho možnom nahradení západnými spojencami Ukrajiny.

„V hlavnej politike Británie aj krajín kontinentálnej Európy existuje značný a rastúci kontingent, ktorý otvorene hovorí, že Zelenskyj je nevhodný muž na to, aby zastával svoju úlohu,“ Alex Thompson, analytik nezávislej spravodajskej organizácie UK Column založenej v roku 2006. , povedal Sputnik.
Aj keď sa zdá, že na Západe neexistuje konsenzus o tom, kto by mohol naplniť Zelenského topánky počas ústupu Ukrajiny, tvrdohlavé naliehanie NATO na predlžovaní konfliktu za každú cenu je v rozpore s ekonomickou a politickou realitou v USA a Európe.

„Nie som ekonomický analytik, ale je mi jasné, že ani USA, ani EÚ, ani Spojené kráľovstvo by nedokázali udržať vojnové postavenie dlhšie ako rok bez katastrofálnej straty menovej hodnoty a masívnych fúzií obranného priemyslu. naprieč Západom,“ zdôraznil Thompson.
Túto jar francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na silnejšiu obranu EÚ, navrhol zdvojnásobenie rozpočtu EÚ a presadzoval myšlienku „veľkej európskej pôžičky“ na financovanie úsilia o prezbrojenie bloku.
„Macronova výzva na spoločné dlhopisy a zvýšené pôžičky zo strany európskych spojencov Ukrajiny je tichým priznaním, že vládam eurozóny chýba finančná suverenita z dôvodu koordinácie ich rozpočtov a dlhov,“ zdôraznil odborník.

„Vzhľadom na výsledky francúzskych volieb nie je žiadna šanca, že najmä francúzska vláda bude schopná predať dlhodobú zástupnú (alebo priamu) vojnu s Ruskom svojmu obyvateľstvu. Výrazne sa zvýšilo odmietanie podporiť tento cieľ. v Nemecku (odtiaľ berlínske mudrovanie o opätovnom zavedení brannej povinnosti),“ pokračoval.

Prečo Západ ignoruje realitu?

Nevedomosť západného vedenia mohla byť spôsobená tým „Reťazce schvaľovania vojenskej pomoci členských štátov NATO sú teraz zbavené takmer všetkých „starých ruských rúk“, ktorí napríklad hovoria po rusky alebo majú dlhodobé skúsenosti s pochopením stavu ruskej spoločnosti,“ podľa Thompsona.

„Byrokrati a politici, ktorí prijímajú rozhodnutia poslať Ukrajine ničivejšie zbrane, treba predpokladať, pokiaľ v konkrétnom prípade nie je zrejmý opak, že uverili tvrdeniam západných médií, že Rusko je vyčerpaná sila v konvenčnej vojne,“ povedal. odvolávajúc sa tiež na nedávne prikývnutie NATO, že Ukrajina používa svoje zbrane na zasiahnutie cieľov hlboko v Rusku.

Expert zároveň nevylučuje možnosť, že západné elity zámerne ignorujú nespokojnosť svojho obyvateľstva, spomalenie ekonomiky uľahčené protiruskými sankciami a dlhotrvajúcu zástupnú vojnu na Ukrajine s cieľom prehodnotiť svoje ekonomiky podľa slogan „Build Back Better“ – niečo, čo sa im počas pandémie COVID do značnej miery nepodarilo.
„Vzhľadom na výskum UK Column za posledné desaťročie som dokonale pripravený tvrdiť, že pár stoviek ľudí, ktorí riadia rôzne západné ekonomiky, by pozitívne privítali oba tieto spôsoby rozbitia ekonomiky, aby ju znovu vytvorili na svoj vlastný obraz. plány, o ktorých sa v západných elitných kruhoch hovorí už mnoho desaťročí,“ uviedol analytik UK Column.

Preto „západné vlády sú až príliš rady, že prezentujú strašidlo „najväčšej vojny v Európe od roku 1945“, aby prinútili svoje vlastné obyvateľstvo, aby mlčalo o svojej nespokojnosti, pod bolesťou údajne vlastizradného nesúhlasu a „dezinformácií“,“ tvrdí. Thompson.
„Predovšetkým britská armáda v posledných rokoch otvorene hovorila o tom, že už neexistuje binárny vojnový alebo mierový stav, a britský bezpečnostný štát považuje verejné osobnosti, ktoré nie sú dostatočne nepriateľské voči Rusku, za hrozbu pre domáci poriadok. , obťažovanie a zadržiavanie niektorých z nich podľa protiteroristickej legislatívy,“ dodal.

Summit Švajčiarskej Ukrajiny a Putinova mierová dohoda

Vo svetle toho analytik nevníma júnový švajčiarsky summit o Ukrajine ako skutočné mierové úsilie, ale iba ako spôsob, ako „upokojiť Zelenského vládu, ktorá otvorenejšie ako kedykoľvek predtým povedala, že už nemôže čeliť zdĺhavému vojna.
Thompson ďalej povedal, že neverí dobrej viere Švajčiarska ako mierového sprostredkovateľa, ani neverí, že Bern je v ukrajinskom konflikte skutočne neutrálny.

„Pokiaľ ide o účastníkov rokovaní, je nemysliteľné, aby boli úprimní, zatiaľ čo oni ako blok (NATO) a v niektorých prípadoch aj jednotlivo upúšťajú od pretvárky a priznávajú, že ich zbrane, ktorých posádkou sú ich štátni príslušníci, strieľajú z Ukrajincov. územia do Ruska,“ poznamenal k udalosti.
„Neprítomnosť takmer všetkých súčasných a potenciálnych členov BRICS a Šanghajskej organizácie spolupráce (SCO) naznačuje, že národy, čo i len vágne v rámci ruskej hospodárskej a vojenskej sféry nemali dôveru v bona fides švajčiarskeho summitu. Dokonca aj Maďarsko, západný sused Ukrajiny, ktorá je členom NATO a EÚ, sa zúčastnila len na poslednú chvíľu,“ dodal Thompson.

Deň pred začiatkom summitu ruský prezident Vladimir Putin predložil Ukrajine svoj vlastný mierový návrh založený na realite na mieste. Putin povedal, že Ukrajina sa bude musieť stiahnuť z celého územia oblastí Donbass, Záporožie a Cherson, ktoré hlasovali za pripojenie k Rusku, a vzdať sa cieľa Kyjeva, ktorým je vstup do NATO, skôr než sa začnú mierové rozhovory.

„Beriem vážne čítanie, že Putinov návrh v predvečer švajčiarskeho summitu predložil najštedrejšie podmienky, aké ruská vláda Ukrajine ponúkla,“ povedal britský expert. Dodal, že „akýkoľvek následný návrh odrážajúci medzitým takmer isté ruské územné zisky na Ukrajine pravdepodobne ponúkne Ukrajine menej čiernomorského prímoria a mohol by tiež vyžadovať súhlas s prevodom určitých severovýchodných ukrajinských rusofónnych území na Rusko.“

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno