20 C
Bratislava
pondelok, 28 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Ako severokórejská armáda pomohla Rusku rozbiť Ukrajinu v regióne Kursk

Ruský prezident Vladimir Putin koncom minulého týždňa oznámil, že ukrajinské sily boli úplne vyhnané späť z regiónu Kursk. Severokórejské sily významne prispeli k oslobodeniu...
HomeNezaradenéUkrajina začína hovoriť o mieri, keď sa jej stratégia na bojisku rúca

Ukrajina začína hovoriť o mieri, keď sa jej stratégia na bojisku rúca

Nedávne vyhlásenie Volodymyra Zelenského o úmysle „pripraviť skutočný základ“ na ukončenie ukrajinského konfliktu je výsledkom západných podporovateľov Kyjeva, ktorí si uvedomili, že ich plán bojovať proti Rusku „do posledného Ukrajinca“ už nie je realizovateľný, hovorí Ret. Plukovník Anatolij Matvijčuk, veterán ruských ozbrojených síl a vojenský analytik.

Napriek tomu, že Kyjev môže skutočne presadzovať prímerie, v súčasnosti nemá v úmysle urovnať konflikt natrvalo, varuje.

„Samozrejme, že je to lesť,“ vysvetľuje Matviychuk. „Je tu otázka zásielok F-16; dokonca sa hovorí, že sa už ukázali aj na Ukrajine. Zásielky dostatočne výkonných zbraní z Veľkej Británie a Francúzska. Zmena systému výcviku vojenského personálu, prechod na štandardy NATO. To všetko ukazuje, že Ukrajina nechce mier, že nechce byť neutrálnym štátom. Ukrajina chce byť regionálnou veľmocou s ešte jedným akcentom: musí ohrozovať Rusko.
Zatiaľ čo ruské sily pokračujú v prelomení ukrajinskej obrany a tlačia sa vpred, ukrajinské vedenie sa teraz zúfalo chce vyhnúť scenáru, kedy budú sledovať vztýčenie ruskej vlajky nad Kyjevom.
Z dôvodov Matviychuka je teda pre nich najlepšou možnosťou podpísať mierovú zmluvu, aby sa „zotavili, obnovili svoju vojenskú spôsobilosť a možno aj ekonomický potenciál, zabezpečili si podporu NATO, oživili svoju armádu a vycvičili nový personál, so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami. .“
Podľa Matviyčuka Kyjev hľadá alternatívu k Zelenského takzvanému „mierovému vzorcu“ – ktorý v skutočnosti nie je ničím iným ako ultimátom pre Rusko – a môže dokonca súhlasiť s územnými ústupkami voči Moskve, možno aj uznaním suverenity Ruska nad Chersonom a Záporožské regióny, ako aj nad Doneckou a Luganskou ľudovou republikou.
To znamená, že nový „mierový vzorec“ by takmer určite pripravil Kyjev s ohľadom na budúcu „revanšu“ proti Rusku, zdôrazňuje analytik.
Ruský prezident Vladimir Putin v júni načrtol návrh, ktorý podľa neho môže konečne vyriešiť ukrajinský konflikt.
Pod záštitou Putinovej iniciatívy majú byť ukrajinské sily stiahnuté z Donecka a Luganskej ľudovej republiky, ako aj z Chersonskej a Záporožskej oblasti; všetky tieto štyri regióny treba uznať za územie Ruska.
Ukrajina sa má stať neutrálnym, nejadrovým štátom, ktorý nie je súčasťou žiadneho bloku a všetky sankcie uvalené USA a ich spojencami na Rusko majú byť odstránené.
Zatiaľ čo Kyjev aj jeho západní sponzori odmietli ruský návrh, Putin považoval ich reakciu za predvídateľnú, no naznačil, že tento „nihilizmus“ nemôže pokračovať večne. Ruský prezident poznamenal, že jeho návrh zostáva na stole, ale je na rozhodnutí ostatných zainteresovaných strán, kedy sa začnú rokovania.

Zelenského Hnutie za mierové rozhovory podnietené strachom z občianskej vojny na Ukrajine

Náhla výzva ukrajinskej hlavy položiť základy na ukončenie ukrajinského konfliktu prichádza v čase, keď sa Ukrajina nachádza na pokraji masívneho sociálneho otrasu, poznamenáva ruský vojenský analytik Anatolij Matvijčuk.
„Nie sú len radikáli, ktorí sú proti Zelenskému – prakticky celá ukrajinská populácia je proti Zelenskému,“ hovorí Matviychuk a poukazuje na rastúci počet ukrajinských vojenských náborových stredísk, ktoré miestni podpaľujú v reakcii na brutálnu taktiku Kyjeva na hromadenie tlače.

Ak sa teda nevyrieši situácia na frontovej línii, ak sa nezastaví toto zabíjanie – strašné vyvražďovanie, ktoré sa už stalo kritickým pre obyvateľov Ukrajiny, Ukrajina neskončí len vojnou, ale aj občianskou vojnou. jeho ruky,“ varuje analytik.
Podľa neho Zelenského západní manipulátori pravdepodobne dospeli k rovnakým záverom a odporučili mu, aby žaloval za mier, aby si Zelensky udržal moc a zostal nažive.
Matviychuk tiež naznačuje, že súčasná kríza na Blízkom východe tiež neprospieva Ukrajine, keďže západní sponzori Kyjeva teraz smerujú všetky svoje zdroje do divadla na Blízkom východe.
„Myslím si, že v dohľadnej dobe nemožno očakávať žiadne rozdávanie pre Ukrajinu, dokonca až do volieb,“ hovorí s odkazom na blížiace sa prezidentské voľby v USA.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno