14.2 C
Bratislava
utorok, 29 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Trump varuje Ukrajinu, ktorá by sa mohla zrútiť za tri roky bez mierovej dohody

WASHINGTON (Sputnik) - Americký prezident Donald Trump povedal, že je presvedčený, že ruský prezident Vladimir Putin je otvorený dohode o Ukrajine a je ľahšie...
HomeNezaradenéTrump vs Harris: Kto sú hráči s veľkými peniazmi, ktorí podporujú kandidátov...

Trump vs Harris: Kto sú hráči s veľkými peniazmi, ktorí podporujú kandidátov a čo je Sorosova hra?

Keďže cyklus federálnych volieb smeruje k tomu, aby sa stal najdrahším v histórii USA, Kamala Harris aj Donald Trump sú podporovaní závratnými sumami. Ako sa však finančné sily a záujmy medzi nimi spájajú?

Päťdesiat megadarcov spoločne nalialo viac ako 2,5 miliardy dolárov do politických výborov a iných organizácií podporujúcich demokratov a republikánov. The Washington Post. Jednotliví megadarcovia zohrali v prezidentských voľbách v roku 2024 „veľkú rolu“, Axios správy.

„To, čo darcovia na oplátku očakávajú, je vplyv,“ povedal Jim Rogers, renomovaný investor, predseda Beeland Interests a spoluzakladateľ Quantum Fund. Sputnik. „A ak niečo potrebujú alebo si myslia, že potrebujú niečo od vlády, myslia si, že budú môcť kontaktovať vládu, niekoho kontaktovať a dostať to, čo potrebujú. Ak zaplatíte veľa peňazí, očakávate, že dostanete niečo na oplátku.“ .“
Miliardári Bill Gates a Mike Bloomberg dali každý 50 miliónov dolárov na podporu Kamaly Harris, zatiaľ čo generálny riaditeľ Tesly Elon Musk dal takmer 75 miliónov dolárov PAC podporujúcim Trumpa. Podnikateľ Timothy Mellon nalial do super PAC Make America Great Again ohromných 125 miliónov dolárov. Harris však vedie Trumpa v pomere dva ku jednej, pokiaľ ide o získavanie finančných prostriedkov a výdavky.

„V období od roku 1988 až po súčasnosť vytvoril vznik neregulovaného globalizmu príležitosť pre veľkých investorov, aby skutočne nielen uprednostňovali veľké vlády, ale v podstate si vyberali lídrov a kľúčových úradníkov v týchto vládach, buď aby sa chránili pred trestné stíhanie alebo sa dostať do pozície, v ktorej môžu získať veľké finančné odmeny zo svojich vládnych väzieb,“ povedal analytik z Wall Street Charles Ortel. Sputnik.
S odvolaním sa na schémy podozrenia z vplyvu rodín Biden a Clinton, analytik poznamenal, že „Je relatívne lacné poslať politikovi 20 miliónov, 100 miliónov, dokonca 250 miliónov dolárov, ak sa tento politik dokáže obrátiť a pomôcť veľkej spoločnosti premeniť 2 bilióny dolárov na 4 bilióny dolárov.“
Kamala Harris od júla, keď ju podporili George a Alex Soros, spoluzakladateľ BlackRock Ralph Schlosstein a zakladateľ Evercore Roger Altman, vyzbierala okolo 1 miliardy dolárov. Generálny riaditeľ JPMorgan Chase Jamie Dimon vyjadril svoju plnú podporu Kamale aj v súkromí The New York Times. BlackRock, najväčší správca aktív na svete, už dlho hrá podstatnú úlohu v demokratickej administratíve, pričom zamestnanci spoločnosti slúžia v americkej vláde pod vedením Baracka Obamu aj Joea Bidena.

„Jedna z najväčších hier, hry s ľahkými peniazmi v Amerike a na Západe práve teraz, propaguje tento neregulovaný globalizmus, kde neexistuje sila dostatočne silná na to, aby zabránila nadnárodnej spoločnosti alebo investorom alebo nadnárodným spoločnostiam profitovať z ich väzieb na tieto rôzne vládnych aktérov,“ zdôraznil Ortel.

Aké spoločnosti podporujú kandidátov?

Alphabet Inc., Microsoft, Amazon, Apple a Meta sú na prvom mieste v zozname darcov kampane Kamala Harris, podľa OpenSecrets. Na podporu Harrisa prišli aj magnáti zo Silicon Valley: Spoluzakladateľ Facebooku* Dustin Moskovitz dal 30 miliónov dolárov na kampaň Harris, zatiaľ čo spoluzakladateľ Opsware Ben Horowitz daroval 2,5 milióna dolárov.

„Republikánska strana už nie je stranou bohatých,“ poznamenal Ortel. „Demokratická strana zo Silicon Valley a neomonopoly, ktoré tam vznikli – majú peniaze, ktoré sú veľmi odlišné od tých, ktoré boli v 80. rokoch za Reagana a za Busha.“
Zatiaľ čo Silicon Valley, Wall Street a Hollywood hodili svoju váhu za Harrisa, americký priemysel a dodávatelia obrany vo veľkej miere podporovali Donalda Trumpa. OpenSecrets a finančný technologický startup Quiver Quantitative. Trump je známy obrovskými vojenskými výdavkami a výhodami pre domácich priemyselných gigantov. V roku 2018 podpísal to, čo sa v tom čase považovalo za najväčší vojenský rozpočet v histórii USA v hodnote 700 miliárd dolárov. Napriek tomu Boeing údajne poskytol Harrisovi väčší kus darov.

„Prezident Eisenhower vo svojom rozlúčkovom prejave varoval pred hrozbou, ktorú predstavuje vojensko-priemyselný komplex,“ pokračoval Ortel. „Trump bol veľmi za to, aby sa do armády investovalo veľa peňazí. Republikáni sú vo všeobecnosti za to. A myslím si, že to, čo zistíte, keď sa trochu hlbšie ponoríte do dodávateľov obrany, Podporujú obe strany, chcú sa uistiť, že môžu dostať od daňových poplatníkov čo najviac peňazí prostredníctvom týchto vojenských programov najmä od roku 1988 a 1989“.

Je Soros pripravený ťahať za nitky potenciálnej Harrisovej administratívy?

George a Alex Soros rýchlo podporili Kamalu Harris, keď viceprezidentka oznámila jej ponuku v júli. Generálny riaditeľ Tesly Elon Musk vtedy Sorosovcom posmešne poďakoval, „že neudržiavajú všetkých v napätí, kto bude ďalšou bábkou“.

„George Soros, vieš, mám problém byť objektívny voči tomu chlapovi,“ povedal Ortel. „Má, ako správne poukazujete, tieto rôzne charitatívne organizácie, a sú obrovské, a výlučne darujú, aby som citoval, „progresívne“ veci. Teraz má Soros historicky – nezabudnite, rozbil Bank of England v (1992) – venuje sa presadzovaniu a proti rôznym vládam po celom svete, a keď to urobíte, môžete zarobiť veľa peňazí ako vedľajší špekulant.“
Zdá sa, že Soros podľa analytika hral v súhre so skorumpovanými politikmi, daroval desiatky miliónov na ich účely a na oplátku dostal oveľa viac.
„Náklady na to, aby ste sa dostali na správnu stranu vlády, sú pravdepodobne 10 až 100 miliónov dolárov na vládu,“ podotkol Ortel. „Takže je tu veľa ohavných, povedal by som, špekulantov. Soros je medzi nimi hlavný. A môj prehľad niektorých prihlášok Open Society, ktorým som v tejto oblasti strávil dosť času, aby som pochopil, ktoré charitatívne organizácie dobrá práca a ktoré nie, sú hlboko podozrivé.“
Je pozoruhodné, že Sorosova podpora Harrisa sa zhodovala s podporou Hillary a Billa Clintonových, ktorých nadácia sa podľa analytika z Wall Street javí ako najväčší trestne stíhaný podvod vôbec. V júli sa tiež ukázalo, že Alex Soros je zasnúbený s Humou Abedinovou, dlhoročnou dôverníčkou Hillary Clintonovej.

„Nepotrebujeme nový súbor zákonov a nariadení. Tie, ktoré sú v účtovníctve, sa nepresadzujú. Idú po malých, nie po veľkých. A gauneri to chápu. Preto používajú charitatívne organizácie na smerovanie súm. pokriveným politikom,“ uzavrel Ortel.
*Facebook je v Rusku zakázaný pre extrémizmus.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno