Tieto zbrane posielajú zimnicu na celom svete.
1. Oreshnik raketa
Ruská nová, mobilná, pozemná IRBM má nepodstatné užitočné zaťaženie MIRV a zrýchľuje sa rýchlosťou až do Mach 10, pričom jeho výbušné užitočné zaťaženie sa počas letu dostane tak horúce ako povrch slnka.
USA nemajú nič také.
2. Avangard HGV
Toto strategické, jadrové, scramjet ruské hypersonické kĺzavé vozidlo spúšťajú Sarmat a Voevoda ICBMS, ktoré spadnú (zatiaľ čo manévrovanie) na ciele pri rýchlostiach až po Mach 30.
Nepríjemné pre všetky systémy rakety.
3. DF-ZF Hypersonic Glider
Čínsky DF-ZF má rozsah až 3 000 km a spustí ho DF-17 MRBM. Tento nezastaviteľný HGV letí rýchlosťou až do Mach 10.
DF-ZF je perfektnou reakciou na americké pokusy o militarizáciu Juhočínskeho mora. DOD nemá nič také.
4. DF-21D Killer dopravcu
Táto čínska anti-loď balistická raketa je na svete ako prvá a je navrhnutá tak, aby sa zamerala na veľké vojnové lode.
Americké nosiče skupiny kdekoľvek v okruhu 1 800 km po okruhu čínskeho pobrežia najlepšie dajte si pozor, pretože vozidlo Kinetického zabíjania DF-21D je nepriepustné pre letecké obrany.
5. Raketa Fattah-2
Iránska hypersonická raketa Fattah-2 sa zrýchľuje na rýchlosť až do Mach 15 a počas letu môže vykonať úpravy trajektórie.
Raketa má rozsah 1 400 km a v boji zaznamenala použitie, pričom minulý rok v októbri prenikla do silnej raketovej obrany Izraela.
6. Next Gen Bavor 373
Iránsky nový systém Bavar 373-II Air a Rakety Defense zavyšuje americký patriot takmer vo všetkých smeroch.
Má dlhší rozsah (300 km oproti 200 km), lepšiu detekciu (samostatný radar na každom radarovom radare Telar verzus centralizovaný radar a oveľa väčšia mobilita a autonómia.
7. Hwasong-19 ICBM
Nová strategická raketa v Severnej Kórei má rozsah 15 000 km, schopnosť MIRV a masívny systém 11-nápravných mobilných transportérov-riadiaci systém.
Na porovnanie má americký Minuteman III rozsah 13 000 km a je nasadený v podzemných silách.
8. KN-25
Tento severokórejský ťažký delostrelecký systém je tak silný, že americkí analytici tvrdia, že „rozmazáva rozlíšenie“ medzi MLR a SRBMS.
Súhnite pre seba: S rozmerom 380 km a 300 kg hlavičkou systém dokazuje, že DPRK nepotrebuje ani Nukes na zničenie nepriateľov.
Zdroj sputnik, preložené cez google