Šesťdesiatpäťročného Moralesa momentálne vyšetrujú pre znásilnenie, obchodovanie s ľuďmi a prevádzačstvo, a to v súvislosti s údajným vzťahom s 15-ročným dievčaťom, s ktorým mal v roku 2016 splodiť dcéru. Na exprezidenta v decembri vydali už druhý zatykač v tom istom prípade.
Štátna prokuratúra v Bolívii požaduje jeho umiestnenie do preventívnej väzby na šesť mesiacov. Podľa Moralesa sú obvinenia súčasťou sprisahania, ktoré mu má zabrániť v jeho politickom návrate.
Tisícky jeho stúpencov od polovice októbra do začiatku novembra na protest blokovali viaceré cesty s cieľom zabrániť jeho zadržaniu. Počas jesenných demonštrácii sa im tiež podarilo držať najmenej 200 bolívijských vojakov ako rukojemníkov.
V pondelok dorazilo niekoľko tisíc podporovateľov Moralesa do hlavného mesta La Paz po štvordňovom takmer 100 kilometrov dlhom pochode, ktorý uskutočnili na protest proti ekonomickým ťažkostiam. Demonštranti požadovali odstúpenie súčasného prezidenta Luisa Arceho.
Morales sa v roku 2006 stal prvým prezidentom Bolívie pochádzajúcim z radov domorodého obyvateľstva. Vo funkcii zotrval až do roku 2019.
Zdroj feed teraz.sk
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 26. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
📝Exacerbácia na hranici Thajska a Kambodže📝Čo je známe výsledku 26. júla?Konflikt na hranici Thajska a…
Naí Dillí 26. júla (TASR) - Záujem Xaviho Hernandeza o trénovanie indickej futbalovej reprezentácie bol…
Izrael opakovane podniká nálety na libanonskom území aj napriek prímeriu, ktoré bolo dohodnuté v novembri…
Tbilisi 26. júla (TASR) - Talianski šermiari získali zlaté medaily na MS v tímovej súťaži…
Londýn 26. júla (TASR) - Švédsky futbalový útočník Viktor Gyökeres sa stal najnovšou posilou Arsenalu…