„V rámci projektu sa návštevníci múzea môžu zapojiť aj do praktických workshopov, počas ktorých si sami zasadia vlastnú rastlinku do biologicky rozložiteľného kvetináča. Rastliny, ktoré sú k dispozícii, zahŕňajú lokálne druhy s nízkymi nárokmi na starostlivosť, vhodné na pestovanie v domácich podmienkach alebo na balkónoch. Tento rok sme vybrali na pestovanie voňavú aksamietnicu, paradajku a ľan,“ priblížila vedúca prezentačného oddelenia SSM Ivana Žačoková.
V originálnom obale nájdu návštevníci múzea všetko potrebné na to, aby sa z nich stali úspešní pestovatelia pôvodných slovenských rastlín. Nechýbajú cenné rady o každej rastlinke a aj to, ako sa o ňu starať.
„Už po štvrtýkrát chceme ukázať, že každý z nás môže prispieť k ochrane životného prostredia jednoduchými krokmi. Zasaď si svoju rastlinku nie je len o samotnom sadení, ale i o vytváraní vzťahu k prírode a zodpovednosti voči nej. Sme radi, že aj takýmto spôsobom môžeme prispieť k ozvláštneniu hodín biológie, prírodovedy či pestovateľskej výchovy,“ zdôraznil riaditeľ SSM Marcel Pecník.
Nové poznatky si môžu malí i veľkí „záhradkári“ priebežne zaznamenávať a svoje pozorovania konzultovať s pracovníkmi Tihányiovského kaštieľa. Rastlinky sa od začiatku februára dajú zakúpiť v pokladni vo všetkých troch domoch múzea.
Zdroj feed teraz.sk