23.9 C
Bratislava
štvrtok, 1 mája, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt
HomeNezaradenéStigmatizácia vakcín spôsobuje vážne následky, povedal Sinovac po odhalení americkej kampane Anti-Vax

Stigmatizácia vakcín spôsobuje vážne následky, povedal Sinovac po odhalení americkej kampane Anti-Vax

Stigmatizácia vakcín môže viesť k mimoriadne vážnym následkom, ako je spôsobenie nedôvery medzi vedou a verejným zdravím, okrem iného, ​​povedal popredný čínsky dodávateľ vakcín Sinovac pre Global Times po tom, čo Reuters odhalil, že Pentagon viedol tajnú kampaň proti očkovaniu s cieľom podkopať Čínu počas COVID. -19 pandémia.

V piatok agentúra Reuters vydala investigatívnu správu, v ktorej sa uvádza, že na vrchole pandémie COVID-19 americká armáda spustila tajnú kampaň proti tomu, čo vnímala ako rastúci vplyv Číny na Filipínach, v krajine obzvlášť tvrdo zasiahnutej smrtiacim vírusom.

O tajnej operácii sa predtým nepísalo. Cieľom bolo zasiať pochybnosti o bezpečnosti a účinnosti vakcín a iných život zachraňujúcich pomôcok, ktoré dodáva Čína, zistilo vyšetrovanie agentúry Reuters. Prostredníctvom falošných internetových účtov, ktorých cieľom bolo vydávať sa za Filipíncov, sa propagandistické úsilie armády pretavilo do kampane proti Vax. Príspevky na sociálnych médiách kritizovali kvalitu tvárových masiek, testovacích súprav a prvej vakcíny, ktorá bude dostupná na Filipínach – čínske očkovanie Sinovac, uviedla správa Reuters.

Agentúra Reuters identifikovala najmenej 300 účtov na X, predtým známej ako Twitter, ktoré sa zhodovali s popismi zdieľanými bývalými americkými vojenskými predstaviteľmi oboznámenými s operáciou na Filipínach. Takmer všetky boli vytvorené v lete 2020 a sústredili sa na slogan #Chinaangvirus – Tagalog for China is the virus. Okrem toho sa protivaxové úsilie americkej armády rozšírilo za hranice juhovýchodnej Ázie predtým, ako bolo v polovici roku 2021 ukončené, vrátane Strednej Ázie a Stredného východu, uviedla agentúra Reuters.

Sinovacov hovorca Yuan Youwei pre Global Times povedal, že spoločnosť si správu všimla a ocenila skutočnosť, že agentúra Reuters odhalila americkú vojenskú schému verejnosti.

Sinovac je profesionálna spoločnosť s cieľom poskytovať vakcíny na elimináciu chorôb pre ľudstvo a významne prispieť k ľudskému zdraviu, povedal Yuan.

„Aj keď sme prekonali pandémiu COVID-19, svet stále nie je pokojný. Sinovac dúfa, že bude pokračovať v ochrane ľudského zdravia a blahobytu prostredníctvom prevencie a kontroly chorôb. Veríme, že každý priemysel by sa mal zamerať na to, aby urobil svoju vlastnú časť, ktorou je správny postoj.“

„V histórii sa vyskytli aj ľudia, ktorí neprávom napadli vakcíny, ktoré spôsobili obrovské katastrofy. Stigmatizácia vakcín môže viesť k sérii mimoriadne vážnych následkov, ako je zníženie zaočkovanosti, prepuknutie chorôb a epidémií, sociálna panika a nepokoje, ale aj to, že očkovanie sa môže prejaviť ako dôsledok očkovania,“ dodal. krízy dôvery vo vedu a verejné zdravie,“ povedal Sinovac pre Global Times.
Verejné správy naznačujú, že vakcíny Sinovac patrili medzi prvé dostupné pre Filipíncov počas pandémie COVID-19. Vo februári 2021 Čína darovala prvých 600 000 dávok vakcín Sinovac COVID-19 Manile, hlavnému mestu Filipín. Bývalý filipínsky prezident Duterte Rodrigo osobne viedol členov kabinetu, aby privítali túto zásielku, čo znamená prvú dávku vakcín proti COVID-19, ktorú Filipíny dostali od vypuknutia choroby. Duterte povedal, že táto očkovacia pomoc z Číny demonštruje priateľstvo a solidaritu medzi oboma krajinami.
Správa agentúry Reuters s odvolaním sa na troch bývalých amerických vojenských predstaviteľov uviedla, že operáciu presadil vtedajší generál veliteľstva špeciálnych operácií v Tichomorí Jonathan Braga, ktorý bol údajne dlhoročným zástancom zvýšenia využívania propagandistických operácií v globálnej konkurencii. Cieľom operácie bolo povzbudiť miestne obyvateľstvo, aby spochybňovalo bezpečnosť a účinnosť vakcín a inej pomoci poskytovanej Čínou.

„Neurobili sme dobrú prácu pri zdieľaní vakcín s partnermi,“ povedal agentúre Reuters vysoký dôstojník americkej armády priamo zapojený do kampane v juhovýchodnej Ázii. „Takže to, čo nám zostalo, bolo vrhnúť tieň na Čínu.“
Správa sa tiež domnieva, že rastúci vplyv Číny podporil úsilie amerických vojenských vodcov spustiť tajnú propagandistickú operáciu.
Niektorí filipínski zdravotnícki pracovníci a bývalí úradníci, ktorých oslovila agentúra Reuters, boli šokovaní americkým anti-vaxovým úsilím, ktoré podľa nich využívalo už beztak zraniteľných občanov.

„Prečo ste to urobili, keď ľudia umierali? Boli sme zúfalí,“ povedala doktorka Nina Castillo-Carandangová, bývalá poradkyňa Svetovej zdravotníckej organizácie a filipínskej vlády počas pandémie. „Nemáme vlastnú očkovaciu kapacitu,“ poznamenala, a americké propagandistické úsilie „prispelo do rany ešte viac soli“.
Americké ministerstvo obrany pri realizácii anti-vax kampane prekonalo silné námietky vtedajších najvyšších amerických diplomatov v juhovýchodnej Ázii, zistila agentúra Reuters.
Zdroje zapojené do jeho plánovania a realizácie tvrdia, že Pentagon, ktorý program viedol cez vojenské psychologické operačné centrum v Tampe na Floride, nebral ohľad na vedľajší vplyv, ktorý takáto propaganda mohla mať na nevinných Filipíncov.
„Nepozerali sme sa na to z hľadiska verejného zdravia,“ povedal podľa správ agentúry Reuters vysoký vojenský dôstojník zapojený do programu. „Hľadali sme, ako by sme mohli pretiahnuť Čínu cez bahno.“
Tento článok sa pôvodne objavil na webovej stránke Global Times.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno