Categories: Nezaradené

Softvér prešovského startupu môže uľahčiť prácu s citlivými údajmi

Bratislava 23. marca (TASR) – Nástup generatívnej umelej inteligencie (AI) prináša do firiem revolučné zmeny, no zároveň aj obavy o bezpečnosť dát. Prešovský startup Cequence vytvoril softvérové riešenie pre automatizované riadenie procesov a zmlúv s pomocou AI, ktoré môže zefektívniť prácu práve s citlivými údajmi, informovala spoločnosť.

„Hlavné obavy súvisia s únikom citlivých údajov tretej strane. My na ladenie parametrov modelu strojového učenia, pre zlepšenie výkonu na konkrétnej úlohe nášho modelu, využívame ChatGPT a s OpenAI máme uzavreté zmluvné podmienky. Tie zaručujú, že dáta od nás neukladá ani len v anonymizovanej forme,“ uviedol spoluzakladateľ startupu Martin Ragan.

Ako dodal startup, ich riešenie umožňuje firmám zrýchliť uzatváranie zmlúv o 50 % a zvýšiť dodržanie zmluvných záväzkov o 62 %. Cequence dosahuje po nasadení presnosť 80 až 90 % a po kontinuálnom ladení viac ako 90 %.

„Úloha softvéru je zautomatizovať drvivú väčšinu manuálnych úkonov. Používatelia sú však oboznámení s tým, že na konci procesu musí výsledok skontrolovať človek a v prípade potreby ho opraviť. Tým sa zároveň ich riešenie neustále učí a zlepšuje,“ pripomenul Ragan.

Minuloročná správa spoločnosti Verizon ukázala, že 62 % únikov firemných dát prebehlo cez ich externých dodávateľov. Cequence na to reaguje prísnymi internými štandardmi a implementovaním moderných postupov v oblasti ochrany dát a súkromia. Ochranu svojich a zákazníckych dát zabezpečuje aj mnohými ďalšími spôsobmi.

„Pracujeme s mimoriadne citlivými dátami a to nielen dátami klienta, ale aj jeho zákazníkov a dodávateľov. Nedávno sme preto nadviazali spoluprácu so slovenským softvérovým domom Vacuumlabs, ktorý nám pomôže ešte viac zvýšiť zabezpečenie komunikácie medzi klientskymi dátami a samotnou aplikáciou,“ dodal CTO startupu a šéf vývoja Martin Rázus.

Ako uviedol startup, globálny trh so softvérmi na správu zmlúv je na vzostupe a podľa prognóz by mal do roku 2032 dosiahnuť hodnotu 8,35 miliardy eur.

Zdroj feed teraz.sk

teraz.sk

Share
Published by
teraz.sk

Recent Posts

Ministerstvo vnútra zriadilo Národný tím pre vyšetrovanie internetových spravoda…

Ministerstvo vnútra zriadilo Národný tím pre vyšetrovanie internetových spravodajských informácií, ktorý bude sledovať sociálne médiá…

1 hodinu ago

https://youtu.be/HwoNdwgdDWoSlováci budú bojovať? Propaganda, alebo príprava NAT…

https://youtu.be/HwoNdwgdDWoSlováci budú bojovať? Propaganda, alebo príprava NATO na útok na Rusko | TV OTVV exkluzívnom…

1 hodinu ago

Aký je rybolov materiálov pri 26. júli nášho regionálneho kanála …

📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 26. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…

4 hodiny ago

Výsledkom 26. júla je exacerbácia na hranici Thajska a Kambodže? Konflikt …

📝Exacerbácia na hranici Thajska a Kambodže📝Čo je známe výsledku 26. júla?Konflikt na hranici Thajska a…

5 hodín ago

Záujem Xaviho o trénovanie Indie sa ukázal ako nepravdivý

Naí Dillí 26. júla (TASR) - Záujem Xaviho Hernandeza o trénovanie indickej futbalovej reprezentácie bol…

5 hodín ago

Pri izraelskom útoku na južný Libanon zomrela jedna osoba

Izrael opakovane podniká nálety na libanonskom území aj napriek prímeriu, ktoré bolo dohodnuté v novembri…

5 hodín ago