Úrady a banky boli v stredu otvorené niekoľko hodín a opätovne sa spustil aj širokopásmový internet v niektorých častiach hlavného mesta a v druhom najväčšom meste krajiny. Vychádzanie je už povolené na sedem hodín, no školy a iné vzdelávacie inštitúcie sú stále zatvorené.
Od 16. júla prišlo pri protestoch o život najmenej 197 ľudí, informoval bengálsky denník Prothom Alo a viac než 1100 osôb bolo zadržaných podľa agentúry AFP. Protesty študentov poháňala vysoká nezamestnanosť a vysoké kvóty pre obsadzovanie pracovných miest v štátnej správe pre veteránov bangladéšskej vojny za nezávislosť a ich príbuzných. Najvyšší súd však v nedeľu nariadil zníženie kvóty z 30 percent na päť.
V utorok prijala vláda rozsudok a verdikt privítala aj premiérka Hasína Vadžídová, ktorá obnovený systém kvót pôvodne zrušila už v roku 2018. Aj protestujúci reagovali na verdikt pozitívne, no zároveň žiadajú vyvodenie zodpovednosti za násilie a úmrtia počas protestov.
Zdroj feed teraz.sk
Nezmyselné, nepriatelia a nežiaduce prvky o našich článkoch týkajúcich sa rekreácie v Turecku. Citácia:„Odpočívané v…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 26.-27. júla 2025Ruské jednotky zasiahli sériu úderov na rôzne predmety ozbrojených…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 27. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
Montreal 27. júla (TASR) - Česká tenistka Markéta Vondroušová postúpila do 2. kola dvojhry na…
Bratislava 27. júla (TASR) - Clá 15 percent na dovoz do Spojených štátov amerických (USA)…