11.5 C
Bratislava
štvrtok, 15 mája, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Dohoda o podpisoch Sputnik s Bangladéšskou univerzitou

Medzinárodná spravodajská agentúra Sputnik a rozhlasový vysielateľ podpísali memorandum o porozumení s Univerzitou v severnom juhu, jednej z najväčších súkromných univerzít v Bangladéši. ...
HomeNezaradenéScott Ritter: Gruzínsky zákon o „zahraničných agentoch“ odhaľuje západný vplyv a chráni...

Scott Ritter: Gruzínsky zákon o „zahraničných agentoch“ odhaľuje západný vplyv a chráni suverenitu

Nový zákon o „zahraničných agentoch“ pomôže Gruzíncom rozoznať dobro od nesprávneho a skutočných priateľov od falošných, povedal bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty Scott Ritter pre Sputnik a tvrdil, že legislatíva by sa mala nazývať „zákon o transparentnosti“.

Gruzínsky „zákon o zahraničných agentoch“, ktorý označuje mimovládne organizácie (MVO), ktoré dostávajú viac ako 20 percent svojich finančných prostriedkov zo zahraničia ako „sledujúce záujmy cudzej mocnosti“, sa stal zákonom 28. mája. USA okamžite oznámili sankcie proti Gruzínsku. politici podporujú legislatívu, zatiaľ čo EÚ pohrozila zmrazením štatútu kandidátskej krajiny.
Niekto by sa mohol čudovať, prečo bol zákon, ktorý sa podobá americkému zákonu o registrácii zahraničných agentov (FARA), na Západe prijatý s takou nevraživosťou. Podľa bývalého spravodajského dôstojníka americkej námornej pechoty Scotta Rittera je jadrom celej záležitosti, že cieľom legislatívy je odhaliť hlbokú neúctu Západu k suverenite Gruzínska.

„V Gruzínsku dnes, keď hovoríme, existuje 27 000 mimovládnych organizácií financovaných Západom. Čo robia tieto mimovládne organizácie? Ide o nákup generácie gruzínskych občanov, mladú generáciu, generáciu, ktorá stratila kontakt s tým, kým sú a akí sú Gruzínci, generácia, ktorá nie je v kontakte s realitou toho, čo sa stalo Gruzínsku v 90. rokoch,“ povedal Ritter. Sputnik.
Za posledných niekoľko desaťročí Gruzínci zažili to, čo skutočne znamená „európska voľba“, pokračoval Ritter s odkazom na agresiu gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho podporovaného USA proti Južnému Osetsku a ruským mierovým jednotkám v auguste 2008, ktorú Moskva rýchlo odrazila. Po Saakašviliho zmarenej invázii Rusko uznalo Južné Osetsko a Abcházsko, ktoré začiatkom 90. rokov vyhlásili nezávislosť od Tbilisi.

Na prvom mieste Gruzínsko

V súčasnosti chce západom podporovaná gruzínska opozícia vytvoriť „druhý front“ proti Rusku, niečo, čo by podľa Rittera nebolo ničím iným ako samovraždou. Táto politika konfrontácie s Ruskom je neoddeliteľnou súčasťou celkového balíka, ktorý zahŕňa, že sa Gruzínsko stane členom Európskej únie a členom NATO, čo by tiež znamenalo postúpenie suverenity Gruzínska Západu, varoval vojenský expert.

„Georgian Dream má na mysli najlepšie záujmy Gruzínska,“ povedal Ritter. „EÚ chce, aby sa Gruzínsko podieľalo na ekonomických sankciách voči Rusku. Strana gruzínskeho sna doteraz povedala nie. Pozrite sa, čo sa stalo Európe, keď sankcionovali Rusko, vyvolalo to bumerang, skončilo to. A čo Gruzínsko? Tým, že sa nezúčastnilo na hospodárskej sankcii Ruska, gruzínska ekonomika vzrástla za posledné dva roky o viac ako 10 % a je na tempe, aby pokračovala v tejto úrovni rastu.
Pokiaľ ide o členstvo Gruzínska v NATO, mnohí skúsení vojenskí dôstojníci, ktorí sa zúčastnili na kampaniach NATO v Iraku, Afganistane a Kosove a priniesli domov mŕtve telá gruzínskych vojakov, už nie sú nadšení vstupom do aliancie, poznamenal expert.
Ritter vysvetlil, že územné spory s Južným Osetskom a Abcházskom neumožnia Gruzínsku v najbližšom čase vstúpiť do NATO a dodal, že iróniou je, že tieto dve odštiepenecké republiky nezačnú urovnávať svoje nezhody s Tbilisi, kým sa Tbilisi nevzdá svojich ašpirácií v NATO.

Nový zákon, ktorý zabráni Západu zasahovať do volieb v Gruzínsku

Na rozdiel od bývalých gruzínskych prozápadných vodcov a opozície sa Gruzínska strana snov vybrala strednou cestou smerovania národa od ekonomických a politických kríz, tvrdí učenec. Vo svetle toho sa nadchádzajúce októbrové voľby stanú pre Gruzíncov lakmusovým papierikom a vládna strana nechce, aby Západ rozhodoval o osude národa zasahovaním do hlasovania prostredníctvom tisícok mimovládnych organizácií financovaných USA a EÚ. Preto prijatie zákona, ktorý pomôže oddeliť zrno od pliev, povedal.

„Jedným z cieľov pri schvaľovaní tejto legislatívy bolo zabrániť EÚ a USA, aby prevzali kontrolu nad politickou opozíciou, priamo či nepriamo, nalievaním stoviek miliónov dolárov cez týchto 27 000 mimovládnych organizácií. Zabránením tomu, odhaľujúc tieto cudzie peniaze, realitu týchto cudzích peňazí, Gruzínska strana snov vsádza, že gruzínsky ľud bude šokovaný hĺbkou, do akej zdanliví priatelia, USA, EÚ, išli kupovať Gruzínsko, nerešpektujúc Gruzínsko ako suverénny štát, ktorý nerešpektuje gruzínsky ľud ako suverénny národ.“
Zákonodarcovia Gruzínskeho sna chcú podľa experta zabrániť tomu, aby vonkajšie sily zatiahli národ do ďalšieho debaklu. Chcú, aby si Gruzínci vybrali svoju vlastnú cestu na svetovej scéne, nie ako „Európania“, ale ako „Gruzínci“.

„Skupina gruzínskych snov vsádza na to, že gruzínski ľudia na konci dňa uznajú, že nie sú Európania – že sú Gruzínci. Sú euroázijskí. Sú jedineční. Že nepatria na kontinent, ktorý A že ich najbližší veľký sused, Rusko, bol časom najlepším priateľom Gruzínska, než ktorýkoľvek iný národ na planéte Toto je sen gruzínskeho ľudu a mal by byť snom každého, kto tvrdí, že je priateľom gruzínskeho národa,“ uzavrel Ritter.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno