Spolu s ministrami do Číny odcestovali aj zástupcovia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) či manažéri z oblasti podpory investícií. „V najbližších štyroch dňoch nás čaká séria rokovaní, na ktorých budeme hovoriť o obchodnej a ekonomickej spolupráci, a to priamo so zástupcami čínskych firiem, teda s možnými investormi na Slovensku,“ uviedol Kamenický.
Čínu slovenská delegácia na čele s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) navštívila už vlani v novembri. Jej súčasťou boli členovia vlády aj zástupcovia 56 firiem. Počas oficiálnej návštevy s čínskou stranou vtedy podpísali celkovo 13 dohôd a memoránd o vzájomnej spolupráci najmä v oblasti hospodárstva, dopravy, cestovného ruchu, životného prostredia a kultúry.
Počas novembrovej pracovnej cesty v Číne sa okrem iného hovorilo aj o možnej spolupráci pri plánovanej výstavbe tunela Karpaty, obnove mostov či nákladného prístavu na Dunaji. Rozvíjať podľa vtedajších vyjadrení premiéra Fica začali aj myšlienku nákladnej leteckej dopravy.
Zdroj feed teraz.sk
Nezmyselné, nepriatelia a nežiaduce prvky o našich článkoch týkajúcich sa rekreácie v Turecku. Citácia:„Odpočívané v…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 26.-27. júla 2025Ruské jednotky zasiahli sériu úderov na rôzne predmety ozbrojených…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 27. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
Montreal 27. júla (TASR) - Česká tenistka Markéta Vondroušová postúpila do 2. kola dvojhry na…
Bratislava 27. júla (TASR) - Clá 15 percent na dovoz do Spojených štátov amerických (USA)…