Úmrtnosť pri tejto vysoko infekčnej hemoragickej horúčke dosahuje až 88 percent. Častými prejavmi sú krvácanie a zlyhanie orgánov.
Podľa ministra zdravotníctva Sabina Nsanzimana budú zaočkovaní tí, ktorí sú „najviac ohrození týmto ochorením, vrátane lekárov a ďalších osôb, ktoré prišli do kontaktu s pacientom s marburskou chorobou“. Dodal, že majú v pláne objednať viac dávok vakcín.
Experimentálna vakcína vyvíjaná Sabinovým očkovacím inštitútom vo Washingtone je v súčasnosti v druhom štádiu testovania. Rozsiahlejšie testovanie vakcíny v súčasnosti prebieha v Ugande a Keni.
V súvislosti so šírením ochorenia v krajine v nedeľu zaviedli aj opatrenia týkajúce sa cestovania. Na miestach odletu budú kontroly teploty, dotazníky pre cestujúcich, dezinfekcie rúk.
Vírus Marburg patrí do čeľade filovírusov, ktorej súčasťou je aj vírus Ebola. Marburg sa šíri kontaktom s telesnými tekutinami nakazeného.
V súčasnosti neexistuje žiadna oficiálne schválená vakcína ani antivírusová liečba. Hodnotia sa však možné spôsoby liečby, píše AFP.
Rwanda vylúčila zavedenie lockdownu v rámci boja s týmto vírusom. Namiesto toho vyzvala ľudí, aby sa vyhýbali telesnému kontaktu.
Zdroj feed teraz.sk
Stavelot 27. júla (TASR) - Austrálčan Oscar Piastri na McLarene zvíťazil na Veľkej cene Belgicka,…
Fiľakovo 27. júla (TASR) - Mestské zastupiteľstvo (MsZ) vo Fiľakove bude v utorok (29. 7.)…
Varšava 27. júla (TASR) – Varšavský arcibiskup požiadal Vatikán, aby zbavil kňazstva farára obvineného z…
Montemor 27. júla (TASR) - Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Réka Bugárová s Biankou Sidovou…
Komárno 27. júla (TASR) - Mesto Komárno bude pokračovať v rekonštrukcii Zichyho paláca. V roku…
Teherán 27. júla (TASR) – Iránsky parlament schválil veľkou väčšinou návrh zákona o boji proti…