7.4 C
Bratislava
pondelok, 28 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Lavrovské školy CBS o ruskej diplomacii, signalizuje pokrok vo vzťahoch s nami

Russo-American rozhovory prebiehajú a pohybujú sa správnym smerom, informoval ruský minister zahraničných vecí Sergey Lavrov CBS. Plán EÚ a NATO TWRE TRUMP Európa a NATO hrajú...
HomeNezaradenéRuské rakety z Aljašky? Ako môže Moskva reagovať na krátkozraké plány...

Ruské rakety z Aljašky? Ako môže Moskva reagovať na krátkozraké plány USA týkajúce sa Eurorakiet

Ruské ministerstvo zahraničných vecí prisľúbilo, že „nakalibruje (svoje) reakcie“ na plány USA na rozmiestnenie nových útočných raketových kapacít v Nemecku „bez akýchkoľvek vnútorných obmedzení“, pokiaľ ide o to, aké zbrane a kedy a kde ich umiestniť, aby sa zaistila bezpečnosť Ruska. Popredný európsky vojenský pozorovateľ uvádza možnosti, ktoré má Rusko k dispozícii.

Moskva má širokú škálu možností, pokiaľ ide o reakciu na rozhodnutie USA rozmiestniť ofenzívne riadené a hypersonické rakety Tomahawk v Nemecku, hovorí veterán švédskych ozbrojených síl a politický a vojenský pozorovateľ Mikael Valtersson.
„Tento krok USA a Nemecka sa samozrejme stretne s ruskou odpoveďou,“ povedal Valtersson pre Sputnik a povedal, že verí, že Rusko by mohlo začať rozmiestnením „nových rakiet s dvojakým použitím v Kaliningradskej oblasti a možno aj v Bielorusku.“

Nasledovať môže podľa pozorovateľa umiestnenie ruských strategických rakiet do nedávno obnovených vojenských obvodov Moskva a Leningrad. „Týmto Rusko skracuje čas, ktorý musí NATO zistiť a reagovať na ruské odpálenie rakiet stredného doletu,“ povedal Valtersson.

„Inými možnosťami by bolo rozmiestniť nové rakety na Ďalekom východe a urobiť z Aljašky a možno aj západného pobrežia USA cieľ pre ruské rakety (stredného doletu),“ verí Valtersson.
Ďalšia možnosť zahŕňa „rozmiestnenie (rozmiestnenie) rakiet stredného doletu južne od Európy… a blízko USA“, ak by sa podarilo dosiahnuť dohodu s jedným alebo viacerými tradičnými ruskými spojencami v severnej Afrike alebo v Karibskej oblasti.

Ďalším „zrejmým“ možným krokom pre Moskvu by bolo „urobiť Nemecko v budúcnosti oveľa dôležitejším cieľom pre ruské rakety,“ povedal švédsky pozorovateľ obrany a poukázal na to, že to bola „fakt, na ktorý upozornilo niekoľko nemeckých strán“, keď vystúpili. v opozícii voči plánovanému rozmiestneniu amerických rakiet.

Valtersson napríklad poznamenal, že zatiaľ čo vládnuca nemecká Sociálnodemokratická strana a mainstreamová opozičná Kresťanskodemokratická únia vyjadrili podporu americkým raketovým plánom, populistická pravicová Alternatíva pre Nemecko, populistická ľavicová Aliancia Sarah Wagenknechtovej a liberálnejšia ľavica Linke vyjadrili odhodlanie. opozície.
Nech už Rusko urobí čokoľvek, „veľké riziko“ plynúce z kroku USA a následnej ruskej reakcie vyplynie zo skráteného času letu rakiet stredného doletu umiestnených blízko hraníc toho druhého, čo zvyšuje stres a napätie a riziká. Valtersson varoval, že jedna zo strán urobí „unáhlené rozhodnutie“.

Eurorakety 2.0

Počas pôvodnej krízy Euromissile v 80-tych rokoch minulého storočia rozmiestnenie amerických balistických a riadených striel Pershing II v západnej Európe vyvolalo rozsiahle demonštrácie mnohých miliónov demonštrantov a uviedlo sovietske strategické sily do pohotovosti, takmer náhodne spustilo jadrovú vojnu.
Biely dom minulý týždeň oficiálne oznámil plány na rozmiestnenie nových riadených striel Tomahawk, nešpecifikovaných hypersonických rakiet a systémov SAM s dlhým doletom SM-6 na pozadí summitu NATO vo Washingtone.
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov tento týždeň varoval, že Rusko v pravý čas prijme opatrenia, ktoré považuje za potrebné na reakciu na hrozbu.
Americké zbrane, o ktorých sa očakávalo, že budú rozmiestnené v Nemecku, a zbrane vyvinuté Ruskom v reakcii na to boli zakázané podľa Zmluvy o jadrových silách stredného doletu z roku 1987 – dohody, ktorá bola špeciálne navrhnutá tak, aby znížiť riziko jadrovej vojny v Európe. USA odstúpili od dohody v roku 2019 a v priebehu piatich rokov podnikli sériu ďalších vysoko provokatívnych krokov, od ďalšie rozširovanie NATO smerom k ruským hraniciam, do zástupná vojna proti Rusku na Ukrajine a pracovať na iniciatíve Pentagonu Konvenčný rýchly štrajk – navrhovanie hromadných úderov konvenčných rakiet a hypersonických rakiet určených na dekapitáciu ruského vedenia a zneškodnenie jadrového potenciálu krajiny.
V roku 2023 Bulletin of the Atomic Scientists skrátil desať sekúnd zo svojich hodín súdneho dňa – kde polnoc predstavuje pravdepodobnosť katastrofy, ktorá skončí svetom, na minútu a tridsať sekúnd.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno