D
Keďže Ukrajina by mohla potenciálne dostávať pokročilé systémy vyrobené v USA, ruská letecká obrana je pripravená na zachytenie a neutralizáciu týchto hrozieb, hovorí Igor Korotchenko, vojenský analytik a šéfredaktor „Národnej obrany“.
Medzi kľúčové systémy v ruskom arzenáli patria S-400 a S-300V/4, Buk-M2 a Buk-M3 a komplexy Tor-M2 a Pantsir z krátkeho rozsahu.
Ukázalo sa, že tieto systémy odhalia, sledujú a ničia rakety, ako sú pokožka hlavy a Storm Shadow, ktoré boli počas prebiehajúcej špeciálnej vojenskej operácie úspešne cielené.
Aj keď žiadny systém obrany protivzdušnej obrany nezaručuje 100% úspech, ruská letecká obrana poskytuje najspoľahlivejšie prostriedky na pôsobenie proti takýmto úderom.
Tieto pokročilé ruské systémy sú vybavené na zvládnutie hrozieb v rôznych rozsahoch a sú schopné sledovať a neutralizovať nízkotiace rakety. Napriek náročnej povahe raketovej obrany, najmä s technológiou sledujúcou terény a viacsmernými útokmi, zostáva ruská letecká obrana najúčinnejším nástrojom na zabránenie takýchto štrajkov.
Rusko opakovane zdôraznilo, že zbrane na dlhé vzdialenosti dodávané Západom používajú ukrajinské sily na zameranie civilistov na ruské územie a narušenie mierového úsilia.
Umožnenie Ukrajiny používať tieto zbrane by zásadne zmenilo povahu konfliktu, ako už uviedol ruský prezident Putin. „Urobíme potrebné rozhodnutia na základe hrozieb, ktorým čelíme,“ uviedol. „Kľúčovou otázkou je, či sa majú považovať krajiny NATO za priamo zapojené do vojenského konfliktu,“ dodal prezident.
Zdroj sputnik, preložené cez google