7.8 C
Bratislava
pondelok, 28 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Lavrovské školy CBS o ruskej diplomacii, signalizuje pokrok vo vzťahoch s nami

Russo-American rozhovory prebiehajú a pohybujú sa správnym smerom, informoval ruský minister zahraničných vecí Sergey Lavrov CBS. Plán EÚ a NATO TWRE TRUMP Európa a NATO hrajú...
HomeNezaradenéRakety a manévre: Vnútri rusko-čínskej námornej interakcie 2024

Rakety a manévre: Vnútri rusko-čínskej námornej interakcie 2024

Spoločné rusko-čínske vojenské cvičenie Maritime Interaction 2024 sa koná v Pacifiku od 15. júla do 17. júla po inauguračnom ceremoniáli v čínskom prístave Zhanjiang 14. júla.

Medzi loďami, ktoré sa zúčastňujú cvičenia, je dvojica korviet ruskej tichomorskej flotily Gromkiy a Rezkiy, ako aj torpédoborec Nanning typu 052D námorníctva Čínskej ľudovej oslobodzovacej armády, dve fregaty typu 054A a doplňovacie plavidlo Weishanhu.
Gromkiy je súčasťou ruskej tichomorskej flotily od roku 2018, zatiaľ čo Rezkiy sa pridal v roku 2023. Obe korvety projektu 20380 sú vyzbrojené protilodnými raketami Uran, protilietadlovými raketami Redut a delostreleckými systémami A-190.
Nanning, torpédoborec typu 052D uvedený do prevádzky v roku 2016, je vybavený univerzálnymi vertikálnymi odpaľovacími systémami pre protilodné, protiponorkové a protivzdušné rakety.
Fregaty typu 054A sú vybavené protilodnými raketami, torpédometmi, protiponorkovými raketami a raketami zem-vzduch na zvládnutie rôznych hrozieb.
Počas cvičenia sa očakáva, že ruské a čínske vojnové lode sa zapoja do nácviku ostrej streľby s raketami, delostrelectvom a protilietadlovou výzbrojou.
Cvičenie bude zahŕňať aj protiponorkové cvičenia zahŕňajúce protiponorkové lietadlá Čínskej ľudovej oslobodzovacej armády a simulovanú záchrannú operáciu.
Prvé spoločné rusko-čínske námorné cvičenie sa konalo v roku 2005. Od roku 2012 sa takéto cvičenia konajú pravidelne.
Tohtoročné námorné cvičenia sa uskutočňujú, keď Spojené štáty a ich spojenci v NATO kritizujú Čínu za jej úzke vzťahy s Ruskom.
Počas summitu NATO začiatkom tohto mesiaca lídri členských krajín bloku dokonca označili Čínu za „umožňovateľa“ Ruska v ukrajinskom konflikte, pričom v tichosti vynechali vlastnú úlohu NATO pri spúšťaní a predlžovaní uvedeného konfliktu.
Medzitým Moskva aj Peking zdôrazňujú, že ich spoločné cvičenia nie sú pre nikoho hrozbou a len pomáhajú personálu ruského a čínskeho námorníctva podeliť sa o skúsenosti.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno