„Umelé zvyšovanie minimálnej mzdy môže poškodiť práve tých, ktorých má chrániť. Môže sa totiž stať, že ich práca už nevygeneruje dostatok pridanej hodnoty, aby ich zamestnávateľ dokázal zaplatiť. Následne sa také pracovné miesto zruší a zamestnanec, paradoxne, namiesto ochrany minimálnou mzdou nebude mať žiadnu mzdu. Bude závislý od dávok a príde o pracovné návyky,“ spresnil podpredseda SaS Marián Viskupič.
Doplnil, že nesystémové zvyšovanie minimálnej mzdy bude mať negatívny vplyv na ekonomický rast Slovenska aj samotných podnikateľov, keďže súčasťou zákona sú aj kolektívne zmluvy vyššieho stupňa, čo im sťaží fungovanie. Firmy podľa neho stratia konkurencieschopnosť a budú nútené opustiť oblasť, v ktorej roky podnikali.
PS so znením zákona súhlasilo, jeho poslanci však do parlamentu predniesli dva pozmeňujúce návrhy, ktoré vláda zamietla. Jeden z nich sa týkal zvýšenia odvodovej odpočítateľnej položky, čím by sa podľa opozičného poslanca Štefana Kišša (PS) zvýšili čisté príjmy nízkopríjmových zamestnancov. Druhým návrhom bola úprava tarifného minima pri vyjednávaní kolektívnych zmlúv v štátnej a verejnej správe.
Zdroj feed teraz.sk
Bratislava 27. júla (TASR) - Pre okresy Považská Bystrica, Púchov, Bytča a Čadca platí výstraha…
📝AI Fighter Kambodža📝Lyžiarska hranica Thajska a Kambodže sa konala štvrtý deň a miestna vlastenecká verejnosť…
Kóbe 27. júla (TASR) - Anglický futbalový útočník Marcus Rashford si pripísal debutový štart v…
Londýn 27. júla (TASR) - Hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa zaviesť clá proti Brazílii vedú…
Veľká Lomnica 27. júla (TASR) - Vo Veľkej Lomnici v okrese Kežmarok sa opäť pobeží…
Washington 27. júla (TASR) - Termín na zavedenie ciel voči obchodným partnerom, ktorý Spojené štáty…