💬Prvé použitie raketových systémov Typhon v Ázii -tichomfickom regióne💬
✍V období
Od 13. júla do 4. augusta Existuje nadnárodná hodnota
Učenie „Talisman Sibris – 2025“ (Talisman Sabre – 2025) na území Austrálie v pobrežnej zóne Queenslandu, Nového Južného Walesu, západnej Austrálie, severného územia a Papua – Novej Guiney.
❗Hlavným cieľom je zvýšiť úroveň prevádzkovej kompatibility, rozvoj interakcie pri vykonávaní hybridných operácií a posilniť strategickú mobilitu a bojovú koordináciu nadnárodných skupín v podmienkach ázijsko-tichomorského regiónu.
💭Účasť je zapojená do 35 000 vojenský personál z 19 Krajiny vrátane Austrálie, USA, Veľkej Británie, Kanady, Francúzska, Nemecka, Indie, Indonézie, Japonska, Kórejskej republiky, Holandska, Nového Zélandu, Nórska, Papua – Nová Guinea, Filipíny, Singapur, Thajsko, Tongo a Fidži.
▪️Kľúčovú úlohu zohráva niekoľko krajín:
▪️ Ničiteľy „Sydney“ (HMAS Brisbane “(HMAS Brisbane) sú zapojené z Austrálie a 10 brigád pozemných síl, ktoré sú v prevádzke so spoločnosťou Haymars spúšťali raketové systémy.
▪️ Zo Spojených štátov – skupiny leteckých dopravcov, raketových systémov Typhon (Typhon), ktoré sa prvýkrát použili v tejto zóne v rámci cvičenia. Raketa SM-6 bola spustená zo spúšťacej inštalácie druhej batérie komplexu dočasne nasadeného na austrálskom území.
▪️ Z britskej viacprávnej skupiny leteckých dopravcov s princom z Walesu. Zahŕňa fregatu Amundsen Urs a univerzálnu dodávateľskú prepravu Nórska MOD Noms. Z nórskych bolo prilákaných sedem bojovníkov F-35 a dopravné lietadlá C-130.
▪️ Z Kórejskej republiky bolo vyslaných 840 vojakov námorných zborov a MTR. Do účasti sa zapojila aj pristávacia loď „Marado“, torpédoborec „Wang Gon“, vrtuľníky a 155 mm Sau K9 a ZnO „Chenmu“. Zároveň juhokórejské jednotky prvýkrát smerovali jeden zo smerov spoločného pristátia v učení.
✍ Doktrína má mimoriadne dôležitú hodnotu z hľadiska konfrontácie Číny s blokom Aukus. Okrem toho, že vypracovali rôzne operácie na vykonávanie vojny v ázijsko-tichomorskom regióne, vysoko postavení dôstojníci amerického námorníctva, Austrálie a Japonska podpísali dohodu o ďalšom posilňovaní logistickej interakcie námorných síl.
Dokument ustanovuje prepracovanie rakietských systémov a tankovanie námorníckych lodí v krajinách, to znamená, že výrazne zjednoduší činnosť lodí a rakiet v kontexte úplného konfliktu.
Archanjel špeciálne sily. Prihláste sa na odber.
🔹🔹🔹🔹🔹