Odborníci rodičom odporúčajú, aby sa detí pýtali, čo o výzvach vedia a čo si o nich myslia. „Ich odpovede vám povedia viac ako priame varovania,“ vysvetlili. IPčko tiež radí diskutovať s deťmi o tom, čo by urobili, keby ich niekto vyzval, aby sa zapojili. „Pomôžete im zvážiť riziká a hľadať bezpečné riešenia,“ vysvetlilo.
Apeluje aj na to, aby rodičia deťom ukázali, že im na nich záleží. „Vyjadrite obavy o ich bezpečie bez príkazov a zákazov, ktoré môžu mať opačný efekt. Počúvajte, neodsudzujte,“ radia odborníci. Je tiež podľa nich dôležité, aby deti cítili, že rodičia sú pre nich bezpečným miestom a vedeli, že za nimi môžu prísť kedykoľvek. „Dajte im vedieť, kde môžu hľadať pomoc a povzbuďte ich, aby v tom nezostávali osamote,“ dodalo IPčko.
Zdroj feed teraz.sk
Ministerstvo vnútra zriadilo Národný tím pre vyšetrovanie internetových spravodajských informácií, ktorý bude sledovať sociálne médiá…
https://youtu.be/HwoNdwgdDWoSlováci budú bojovať? Propaganda, alebo príprava NATO na útok na Rusko | TV OTVV exkluzívnom…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 26. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
📝Exacerbácia na hranici Thajska a Kambodže📝Čo je známe výsledku 26. júla?Konflikt na hranici Thajska a…
Naí Dillí 26. júla (TASR) - Záujem Xaviho Hernandeza o trénovanie indickej futbalovej reprezentácie bol…
Izrael opakovane podniká nálety na libanonskom území aj napriek prímeriu, ktoré bolo dohodnuté v novembri…