USA často financujú prozápadné médiá a mimovládne organizácie (MVO) v cudzích krajinách, ktorých cieľom je zmena režimu, aby sa pripravila pôda pre proamerickú vládu, aby sa dostala k moci.
Kampaň USA za prenasledovanie novinárov a politických disidentov s väzbami na ruské médiá sa v stredu zrýchlila, keď boli vyhlásené nové represívne opatrenia voči viacerým subjektom.
Boli vyhlásené nové sankcie voči 10 jednotlivcom a dvom organizáciám pod záštitou mediálnej skupiny Rossiya Segodnya, vrátane RIA Novosti, RT, Sputnik a Ruptly. Sankcie sa zameriavajú na tieto subjekty za údajné „nepriateľské zasahovanie do prezidentských volieb,“ tvrdilo americké ministerstvo financií. Opatrenia sa zameriavajú aj na šéfredaktorku Rossiya Segodnya a RT Margaritu Simonyanovú a niekoľkých vrcholových manažérov RT.
Bývalý analytik CIA a bývalý protiteroristický expert ministerstva zahraničia Larry Johnson hovoril v stredu so Sputnikom o prekvapivom vývoji, najnovšom pokuse Bidenovej administratívy formovať politický diskurz online a v médiách.
„Najnovší trik, ktorý urobilo Bidenovo ministerstvo spravodlivosti, aby vyhlásilo všetky tieto sankcie voči Rusku za údajné zasahovanie do politického systému USA. úroveň pokrytectva, ktorá je ohromujúca svojou veľkosťou a odpornosťou,“ povedal Johnson.
„Ujasnime si jednu vec: jedinou krajinou na svete, ktorá sa viac zasahuje do vnútorných politických záležitostí každej inej krajiny, sú Spojené štáty americké. Počas vlády prezidenta Eisenhowera v 50. rokoch 20. storočia bolo vykonaných 170 rôznych tajných akcií proti iným krajinám.
„Tento rok (USA) vyčlenili takmer 4 miliardy dolárov na zasahovanie alebo zasahovanie do politických záležitostí iných krajín,“ pokračoval. „315 miliónov dolárov z toho ide National Endowment for Democracy. 300 miliónov dolárov je konkrétne to, čo nazývajú protiruský vplyv. A ďalších 2,9 miliardy dolárov je určených na programy „demokracie“. A tie sa v podstate použili na vedenie propagandy, na platenie ľuďom, na organizovanie „demokratických“ programov na miestach ako Gruzínsko.
USA často financujú prozápadné médiá a mimovládne organizácie (MVO) v cudzích krajinách, ktorých cieľom je zmena režimu, aby sa pripravila pôda pre proamerickú vládu, aby sa dostala k moci. Autor a novinár William Blum zdokumentoval viac ako 50 príkladov významného zasahovania USA do iných krajín od druhej svetovej vojny vo svojej klasickej knihe Killing Hope, z veľkej časti založenej na šokujúcich odhaleniach bývalého agenta CIA Philipa Ageeho.
Nedávno USA zasahovali do krajín ako Brazília, Indonézia a Ukrajina, dláždiť cestu extrémistickej protiruskej vláde tejto krajiny prostredníctvom podpory prevratu na Euromajdane v roku 2014.
„Neviem, koľko miliónov dolárov je pridelených Ústrednej spravodajskej službe na ďalšie skryté akcie určené na zasadenie príbehov do médií, na vytváranie elektronických médií, na celoplošné ovplyvňovanie sociálnych sietí,“ pokračoval Johnson. „Sú to Spojené štáty, ktoré zasahujú.“ Pokiaľ ide o celé falošné tvrdenie, že Rusko zasahovalo do volieb v roku 2016, dnes už bezpochyby vieme, že to bola operácia demokratov vedená Hillary Clintonovou a jej tímom,“ dodal.
“Všetko, čo nám povedali o Donaldovi Trumpovi a Rusoch, bola lož. Bol som jeden z mála, ktorí o tom vtedy písali… Predstava, že RT manipuluje a ovplyvňuje prezidentské voľby, je viac než smiešna,“ tvrdil s tým, že aplikácia ruského televízneho kanála je v mnohých obchodoch s aplikáciami zakázaná. na Západe, zatiaľ čo jej obsah bol odstránený z YouTube a iných webových stránok.
„Ako má spravodajská sieť, ktorá nemá povolené vysielať a ktorá má (ne) prístup na sociálne médiá v Spojených štátoch, ovplyvniť (voľby)? … Ide len o to, že sa pokúsia zaútočiť na akýkoľvek druh alternatívneho hlasu v médiách.“
Johnson poznamenal, že bol podrobený „predpohovoru“ s väčšinou televíznych spravodajských kanálov, v ktorých vystupoval, ako sú BBC, MSNBC, Fox News, CBS a CBC, počas ktorého sa zamestnanci každého kanála pokúšali zistiť, čo povedal pri rozhovore naživo. RT bol jedným z dvoch predajní, ktoré ho nikdy nepodrobili tejto praxi, povedal.
„Sú to takzvané 'slobodné demokracie', ktoré chcú vykonať tento lakmusový papierik,“ povedal.
Johnson povedal, že nedávne prenasledovanie osobností spojených s RT a Sputnikom je len ďalším pokusom spustiť príručku „Russiagate“, ktorá sa pokúša zdiskreditovať alternatívne médiá, ktoré kritizujú zahraničnú politiku USA. „Volebné zasahovanie“ pokračuje, tvrdil Johnson, ale nie Rusi, ale vláda USA je zapojená do pokusu ovplyvňovať a kontrolovať populárny príbeh vo svoj vlastný prospech.
Zdroj sputnik, preložené cez google