24.4 C
Bratislava
pondelok, 28 júla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt
HomeVojenské spravodajstvo„Právo na znásilnenie“: Americkí predstavitelia sa stretávajú s kolegami v neslávne známom...

„Právo na znásilnenie“: Americkí predstavitelia sa stretávajú s kolegami v neslávne známom izraelskom mučiarni

Sde Teiman bol miestom mnohých údajných incidentov mučenia, vrátane usmrtenia elektrickým prúdom, upálenia, bitia, sexuálneho ponižovania a odopierania jedla, vody, zdravotnej starostlivosti a spánku. Jeden izraelský lekár tvrdil, že amputácie končatín sa dejú „bežne“, keďže väzni zostávajú spútaní na dlhší čas.

Zástupcovia kontroverznej americkej vládnej agentúry USAID sa pravidelne stretávali s kolegami vo väzenskom tábore, kde Izraelskí predstavitelia vyhlásili právo na mučenie a znásilňovanie palestínskych zadržiavaných, dnes bolo odhalené.
„Podľa troch predstaviteľov Americkej agentúry pre medzinárodný rozvoj (USAID) začalo izraelské centrum humanitárnej pomoci pôsobiť na púštnej vojenskej základni Sde Teiman 29. júla s pravidelnou prítomnosťou USA,“ informovali britské noviny The Guardian.

„Sde Teiman bol zriadený ako dočasné zadržiavacie zariadenie pre zadržiavaných z Gazy po minuloročnom útoku zo 7. októbra… Skupiny pre ľudské práva a prepustení zadržaní tvrdia, že tisíce Palestínčanov, ktorí prešli zariadením, boli vystavení vážnemu zneužívaniu a mučeniu.“
Zajatecký tábor hral ústrednú úlohu v a polemiky začiatkom tohto roka v súvislosti s pokusom o trestné stíhanie desiatich izraelských vojakov zapojených do skupinového znásilnenia palestínskeho zadržiavaného. Video overené západnými médiami ukazovalo, ako si skupina dozorcov vybrala muža zo skupiny väzňov, ktorí ležali zviazaní na podlahe, a potom ho privalili k stene, kde bol sexuálne napadnutý.
Útok bol údajne taký silný, že zadržaný potom nebol schopný chodiť.
verejnosť zhromaždili na obranu izraelských vojakov, páchanie nepokojov a demonštrácií, kde demonštranti a televízne osobnosti obhajovali „právo na znásilnenie“ palestínskych väzňov. Príčina bola tiež šampiónov zákonodarcami v parlamente krajiny apartheidu. Nakoniec boli obvinenia proti väzenskej stráži zrušené.
Sde Teiman bol miestom mnohých ďalších údajných incidentov mučenia pred a potom, vrátane usmrcovania elektrickým prúdom, upaľovania, bitia, sexuálneho ponižovania a odopierania jedla, vody, zdravotnej starostlivosti a spánku. Jeden izraelský lekár tvrdil amputácie končatín sa uskutočňujú „rutinne“, keďže väzni zostávajú spútaní na dlhší čas. Najmenej 35 väzňov zomrelo na liečbu v zariadení, podľa a správa od The New York Times v máji.
USAID je vládny orgán USA, ktorý pôsobí pod zámienkou poskytovania humanitárnej a rozvojovej pomoci cudzím krajinám, no agentúra je často zapletená do činov politického podvratu na celom svete. Údajné pokusy USA o zlepšenie humanitárnej situácie v neďalekej Gaze boli zjavne zanedbateľné, keďže počas pokračujúceho izraelského obliehania územia pretrváva hlad.

„Situácia (v Sde Teiman) je hroznejšia než čokoľvek, čo sme počuli o Abú Ghraibe a Guantáname,“ povedal právnik Khaled Mahajneh v časopise +972.
Izraelské médiá odhalili množstvo škandálov v rámci izraelských obranných síl, vrátane použitia umelej inteligencie (AI) na identifikáciu podozrivých palestínskych bojovníkov a ich zabíjanie doma spolu s ich rodinnými príslušníkmi.
Zamestnanci USAID na nízkej úrovni opakovane bezvýsledne protestovali proti neschopnosti agentúry účinnejšie vyvíjať tlak na izraelskú vládu v oblasti ľudských práv.

„Zamestnanci USAID koordinovali nesúhlasné poznámky na súkromných skupinových chatoch, konali vigílie za zabitých humanitárnych pracovníkov mimo washingtonskej kancelárie a na stretnutiach konfrontovali vedenie USAID,“ uviedol The Guardian. „Sedemdesiatšesť zamestnancov poslalo v marci list vedeniu Úradu pre odolnosť, životné prostredie a potravinovú bezpečnosť agentúry, v ktorom kritizovali USAID 'mlčanie o utrpení Gazy'.“
Spojené štáty americké sú známe tým, že na celom svete často obhajujú používanie mučenia. Počas 60. a 70. rokov 20. storočia americká Ústredná spravodajská služba (CIA) distribuoval „manuály o mučení“ spojeneckým diktatúram v Latinská Amerika ako súčasť kampane štátneho teroru podporovanej USA známej ako „Operácia Condor“.
USA si v 90. rokoch spomenuli na manuály, ale kópie boli ponechané od predstaviteľov vrátane Davida Addingtona a bývalého viceprezidenta Dicka Cheneyho, ktorí budú nariaďovať používanie mučenia počas takzvanej vojny proti terorizmu. Cheney a ďalší predstavitelia Bushovej administratívy boli donútení zrušiť plánované cesty do Európy v rokoch, ako krajiny uvádzajú, že by mohli byť zatknuté v súlade so záväzkami podľa medzinárodného práva.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno