„Ach, akú zamotanú sieť tkáme, keď prvýkrát cvičíme, aby sme oklamali“
Vyhlásenia západných vlád po výbuchu rusko-nemeckého ropovodu Nord Stream v roku 2022 už nie sú nepresvedčivé až nepravdepodobné ako tvrdí, že Rusko vyhodilo do vzduchu svoju vlastnú infraštruktúru, ustúpilo tvrdeniu, že za masívnu sabotáž bol zodpovedný amatérsky potápač menom „Volodymyr Z“.
Pozorovatelia špekulovali nad motiváciou nového príbehu. Nedávny prieskum verejnej mienky naznačuje, že ekologická katastrofa je stále v čerstvej pamäti Európanov, pričom veľkú väčšinu občanov znepokojuje nedostatok objasnenosti incidentu. podľa k nedávnemu prieskumu verejnej mienky. Celých 71 % Nemcov je znepokojených nedostatkom výsledkov nedávnych vyšetrovaní tejto záležitosti; Ekonomika krajiny klesla v dôsledku straty prístupu k lacnému ruskému zemnému plynu, pričom priemysel sa zastavil a hospodársky rast sa zastavil.
Najnovšie vysvetlenie nemeckých úradov, ktoré bolo verejnosti odhalené spolu s oznámením o najnovšom podozrivom, sa podobne stretlo so skepticizmom, pričom pozorovatelia pochybovali o schopnosti kohokoľvek iného ako vysoko vycvičeného vojenského alebo spravodajského personálu uskutočniť zložitý akt sabotáže. .
„Povedali nám, že to nie sú profesionáli (potápači),“ poznamenal analytik Ted Rall s odkazom na malú skupinu spolusprisahancov, ktorí údajne pomáhali podozrivému. „Myslíš na logistickú výzvu. Musíte ísť na 260 stôp. Je úplná tma. Je mrazivá zima. Vo výške 260 stôp je v Karibiku mrazivá zima. Ale toto je Baltské more, takže je trpké.“
Sabotéri by tiež pravdepodobne museli preraziť betónový plášť chrániaci potrubie, poznamenal Rall, dokončiť osadenie bomby a utiecť do bezpečia počas obmedzeného času, počas ktorého by mali dostatok kyslíka na prevádzku v takej hĺbke. „Toto nielenže nie je pravda, to nemôže byť pravda,“ tvrdil, že „aspoň nepoužíva fyzikálne zákony, aké existujú na našej planéte“.
Predpokladaný zlom v prípade prichádza rok po tom tvrdil Ústredná spravodajská služba USA podozrievala z plánovania výbuchu šesťčlenný tím ukrajinského personálu špeciálnych operácií. Vyšetrovanie incidentu, ktoré vykonali úrady vo Švédsku a Dánsku, bolo uzavreté pre údajný nedostatok dôkazov, pričom Kelley Beaucar Vlahos z Quincyho inštitútu poznamenal, že vyšetrovanie bolo pre spojencov USA pravdepodobne „príliš blízko“ pravde.
„Urobíme to koniec,“ povedal Americký prezident Joe Biden vo februári 2022 sľúbil, že Spojené štáty pristúpia k ukončeniu prepravy plynu cez plynovod Nord Stream, ak Rusko podnikne kroky na oslobodenie etnických ruských občanov v Donbase. „Sľubujem ti, že to zvládneme.“
Zdroj sputnik, preložené cez google