11.7 C
Bratislava
sobota, 26 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Armáda zneškodnila strelu odpálenú z Jemenu

Jeruzalem 26. apríla (TASR) - Izraelská armáda v sobotu uviedla, že zneškodnila strelu odpálenú z Jemenu, kde operujú Iránom podporovaní jemenskí povstalci - húsíovia,...
HomeImportPôsobenie pápeža Františka prekračovalo hranice cirkvi

Pôsobenie pápeža Františka prekračovalo hranice cirkvi

Bratislava 26. apríla (TASR) – Pôsobenie pápeža Františka prekračovalo hranice katolíckej cirkvi, či už sa prihováral k politikom, cirkevným hodnostárom, alebo mládeži, ktorú sa snažil viesť k autentickému a nie materialistickému životu. V TASR TV to pri príležitosti dnešného pohrebu pápeža povedal poslanec NR SR Ján Mažgút (Smer-SD).

Sám pápež sa podľa neho snažil žiť skromným životom a cirkev viedol k tomu, aby bola blízko k ľuďom. „Počas jeho návštevy v septembri 2021, keď navštívil Bratislavu, Košice, Prešov aj Šaštín, bolo možné zažiť jeho vľúdnosť a solidaritu aj k ľuďom na okraji spoločnosti,“ pripomenul poslanec. Význam pápeža Františka Slovensko podľa neho podčiarklo aj tým, že v deň jeho pohrebu vyhlásilo štátny smútok.

Pozrite si rozhovor s Jánom Mažgútom v TASR TV:

Na margo poslednej riadnej schôdze parlamentu Mažgút v TASR TV povedal, že jej priebeh potvrdil schopnosť koalície dosahovať pri hlasovaniach väčšinu. „Koaličná väčšina, ktorá vzišla z parlamentných volieb v počte 79 hlasov, je zabezpečená. S drobnými výnimkami, kde sa bavíme o individuálnych rozhodnutiach, bola potvrdená v rámci celej schôdze,“ konštatoval. Hlasmi všetkých 79 koaličných poslancov bol zvolený aj nový predseda Národnej rady Richard Raši (Hlas-SD). Mažgút poznamenal, že vzhľadom na obštrukciu opozície, ktorá sa hlasovania nezúčastnila, sa stal Raši prvým predsedom parlamentu za ktorého sa postavilo sto percent hlasujúcich poslancov.

S názorom, že opozícia nedostala na schôdzi primeraný priestor, Mažgút nesúhlasí. Pripomína, že bolo prerokovaných aj množstvo opozičných legislatívnych návrhov, vrátane návrhu ústavnej zmeny z dielne KDH. Hoci do druhého čítania nepostúpila, podľa Mažgúta sa obsahovo čiastočne prekrýva s vládnym návrhom, ktorý sa do druhého čítania dostal. Na definitívne schválenie však potrebuje vládna koalícia aj podporu časti opozičných poslancov, lebo v parlamente nemá ústavnú väčšinu 90 zákonodarcov. „S každým politickým reprezentantom, ktorý bude mať záujem sa na zmene ústavy podieľať, je diskusia vítaná. Pokiaľ hovoríme o KDH, tam je to asi primárne,“ povedal.

Vypočujte si rozhovor s Ján Mažgútom vo forme PODCASTU:

Transakčnú daň, na ktorú sú aktuálne rôzne názory aj vo vnútri vládnej koalície, považuje Mažgút za konsolidačnú, ktorú si vynútil stav verejných financií zdedený z minulého volebného obdobia. „Peniaze musíte hľadať niekde, kde sú, nemôžete ich brať odniekiaľ, kde nie sú,“ povedal Mažgút, podľa ktorého opozičné strany neponúkli žiadnu realistickú konsolidačnú alternatívu.

Vie si v súvislosti s touto daňou predstaviť menšie zmeny v závislosti od vývoja aplikačnej praxe, ale uvažovať, či je táto daň aj naďalej potrebná, bude podľa neho možné až po ukončení konsolidácie verejných financií a nahradení chýbajúcich zdrojov v štátnom rozpočte.

Zdroj feed teraz.sk

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno