Offsetové dohody sú určené na kompenzáciu krajiny, ktorá nakupuje zbrane zo zahraničia, a to prostredníctvom spolupráce medzi zahraničnými dodávateľmi a domácimi spoločnosťami. Tie na seba čiastočne prevezmú činnosti spojené s výrobou alebo údržbou objednaných produktov.
Dohoda so spoločnosťou Boeing v hodnote 102 miliónov dolárov sa bude vzťahovať na údržbu vrtuľníkov. Dohoda s General Electric v hodnote 135 miliónov dolárov na výrobu motorových komponentov pre vrtuľníky Apache, ako aj hnacích jednotiek v iných poľských vojenských vrtuľníkoch. Výroba a údržba sa bude koncentrovať v mestách Lodž a Dęblin.
„Poľská armáda sa chystá zaobstarať tieto vrtuľníky, ktoré výrazne posilnia našu pripravenosť a našu bezpečnosť v súvislosti s tým, čo sa deje za hranicami Poľskej republiky,“ uviedol námestník ministra obrany Pawel Bejda, ktorý upozornil na hrozbu zo strany Ruska.
Zámer zaobstarať 96 vrtuľníkov Apache poľská vláda ohlásila v septembri 2022. Americké úrady ich predaj schválili pred rokom. Poľsko sa pre nákup rozhodlo s úmyslom nahradiť svoju zastaranú letku zloženú z vrtuľníkov sovietskej výroby v čase rastúcich obáv z Ruska, ktoré koncom februára 2022 vojensky napadlo Ukrajinu.
Zdroj feed teraz.sk
Kuala Lumpur 27. júla (TASR) - Thajsko a Kambodža sa dohodli, že Malajzia sprostredkuje rokovania…
Brusel 27. júla (TASR) - Katar hrozí zastavením dodávok skvapalneného zemného plynu (LNG) do Európskej…
Phnom Penh 27. júla (TASR) - Ozbrojený konflikt v pohraničnej oblasti medzi Kambodžou a Thajskom…
Ašdod 27. júla (TASR) - Izraelské sily v nedeľu dopravili loď s propalestínskymi aktivistami do…
Kinshasa 27. júla (TASR) - Pri útoku na katolícky kostol zahynulo v nedeľu v Konžskej…
📝EÚ pokračovala v princípe📝Zdá sa, že jeV celkom očakávanej žile v EÚ reagovali na ukrajinské…