Správa môže podľa polície prísť z čísla, ktoré má človek uložené v mobile a ktorej obsahom je link s informáciou so žiadosťou o podporu mladého dievčaťa, ktoré je dcérou jeho priateľov. Žiadosť obsahuje informáciu o možnosti získať anketou štipendium na budúci rok.
Kliknutie na link však presmeruje na webovú stránku, cez ktorú v jednom kroku človek odsúhlasí autorizáciou nového zariadenia. Neznámy páchateľ tak získa cez webové rozhranie kontrolu nad mobilnou aplikáciou a ďalšej časti kontaktov rozpošle rovnakú správu ako poškodenému. „V ďalšom kroku neznámy páchateľ rozpošle do správy zvyšným kontaktom žiadosť o pôžičku peňazí. Po vykonaní úhrady pýta do správy potvrdenie o zaslaní peňazí,“ priblížila Šimková.
Iný, podobný typ podvodu obsahuje žiadosť od syna alebo dcéry, ktorí prosia o pôžičku vo forme úhrady faktúr, ktorá príde do správy. Polícia radí, aby si ľudia hneď sa začiatku všimli, z akého čísla bola zaslaná. „Správy sú zasielané z českých, prípadne slovenských čísiel, ktoré nepoznáte a nedá sa na ne dovolať,“ podotýka Šimková.
Zdroj feed teraz.sk
Naí Dillí 26. júla (TASR) - Futbalovú reprezentáciu Indie mal po odchode Španiela Manola Márqueza…
Najmenej 5 osôb bolo zabitých a ďalších 13 zranených pri útoku zameraného na súdnu budovu…
Tynda 26. júla (TASR) - Krízové centrum ruského ministerstva pre mimoriadne situácie pokračuje aj v…
Madrid 26. júla (TASR) - Vedenie Realu Madrid zvažuje možnosť predaja 25-ročného brazílskeho útočníka Viniciusa…
Výskumníci inovovali vakcínu proti chrípke bez použitia ihly s použitím zubnej nite potiahnutej neaktívnym vírusom…
Šanghaj 26. júla (TASR) - Čínsky premiér Li Čchiang v sobotu na otvorení Svetovej konferencie…