Do nového návštevného poriadku Tatranského národného parku sa totiž dostali aj nové miesta vyhradené pre jazdu na bicykli. Patrí k nim trasa vedúca lesnou cestou z Podspádov na Lysú Poľanu, ako aj cesta Bielovodskou dolinou. Obnovu značenia na trase Tatranská Kotlina – Lysá Poľana v dĺžke 26 kilometrov zabezpečila KOCR zo zdrojov členského príspevku Prešovského samosprávneho kraja. Značenie na trase Tatranská Lomnica – Tatranská Kotlina v dĺžke 8,7 kilometra realizovala OOCR s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu SR.
„Cykloturistika vo Vysokých Tatrách je veľmi populárnou aktivitou. Kvalitné cykloznačenie je základom pre rozvoj cestovného ruchu, keďže návštevníci vyhľadávajú lokality s doplnkovou infraštruktúrou, ako sú požičovne bicyklov, e-bikov či nabíjačiek. Vysoký dopyt je už aj po tzv. ‚cyklofriendly‘ hoteloch, ktoré majú ostatný servis pre cykloturistov. Rozširovanie cyklotrás a kvalitnú údržbu tých existujúcich v regióne vítame,“ skonštatovala výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.
KOCR je podľa Janoška jeden z najväčších aktérov, ktorý sa dlhodobo podieľa na obnove cykloturistického značenia v kraji. V tomto roku investuje do obnovy cykloznačenia 27.000 eur. „Kvalitné značenie je určite motiváciou pre mnohých návštevníkov, ktorí región navštívia, radi sa doň vrátia a budú jeho návštevu odporúčať aj ďalej,“ zdôvodnil Janoško.
KOCR zabezpečuje obnovu a doplnenie značenia dohromady na viac ako 300 kilometroch cyklotrás – na medzinárodnej trase EuroVelo 11 v dĺžke 97,3 kilometra a na medzinárodnej trase Aquavelo v dĺžke viac ako 50 kilometrov. Na značení pracujú aj v okolí Starej Ľubovne a na Zamagurí, kde dôjde k obnove na trasách na hrebeni Spišskej Magury, okruhu nad Jezerskom aj v okolí Ždiaru. Obnovu značenia a pravidelnú údržbu si vyžaduje aj sieť „singletrailov“ Cyklostopy pri Starej Ľubovni v celkovej dĺžke 12,5 kilometra. „Ide o obľúbenú atrakciu, ktorá láka návštevníkov zo Slovenska aj zahraničia,“ uzavrel Janoško.
Zdroj feed teraz.sk