„Všeobecne sa neodporúča okamžitý návrat k cvičeniu hneď po odznení príznakov, nakoľko imunita môže byť oslabená a hrozí opätovný rozvoj ochorenia či rozvoj komplikácií, akou môže byť napríklad zápal srdcového svalu,“ upozornil odborník.
Ako uviedol, návrat k cvičeniu sa odporúča po prekonaní ľahkej infekcie po dvoch až troch dňoch, u stredne závažnej po týždni. V prípade závažnej infekcie, ako je zápal pľúc, je podľa lekára niekedy potrebné aj niekoľkotýždňové obdobie pokoja.
S fyzickou aktivitou podľa neho treba začať postupne. V prvom týždni odporúča znížiť tempo aj objem cvičenia na polovicu pôvodných hodnôt a následne postupne záťaž zvyšovať.
Počas choroby podľa neho môže mať pozitívny vplyv veľmi mierna fyzická aktivita ako napríklad prechádzky na čerstvom vzduchu. „Okrem pozitívneho vplyvu na psychiku tiež prispieva k ‚vyčisteniu‘ dýchacích ciest vylučovaním hlienu a pri dlhodobom ochorení pomáha predchádzať atrofii svalstva,“ vysvetlil Blahuta. Upozornil však, že aktivita počas ochorenia môže oslabiť imunitu, predĺžiť dobu liečenia, prispieť k rozvoju komplikácií či chronického únavového syndrómu.
Zdroj feed teraz.sk
Bazilej 27. júla (TASR) - Anglické futbalové reprezentantky obhájili titul majsteriek Európy. Vo finálovom zápase…
Brusel/Turnberry 27. júla (TASR) - Prezident USA Donald Trump v nedeľu večer vo svojom golfovom…
Berlín 27. júla (TASR) - Niekoľko ľudí zahynulo a viacero ďalších utrpelo zranenia pri vykoľajení…
VIDEO: Premiér Robert Fico má pocit, že niektorých európskych lídrov unavuje 80 rokov mieru v…
Mníchov 27. júla (TASR) - Nemecký futbalový klub Bayern Mníchov údajne získal 28-ročného kolumbijského krídelníka…
„To je všetko, teraz môžem v pokoji zomrieť“: bývalý námorník emotívne reaguje na rozhovor s…