11.7 C
Bratislava
štvrtok, 1 mája, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Americké a Ukrajinské podpisy dohoda o vytvorení investičného fondu na rekonštrukciu – štátna pokladnica

MOSKVA (Sputnik) - Spojené štáty a Ukrajina dosiahli dohodu o zriadení spoločného investičného fondu na rekonštrukciu, ktorý je podľa ukrajinskej vlády súčasťou širšej dohody...
HomeNezaradenéOhnivá kampaň Pentagonu proti čínskej vakcíne COVID odráža anti-Vax útok na Rusko

Ohnivá kampaň Pentagonu proti čínskej vakcíne COVID odráža anti-Vax útok na Rusko

Nedávne odhalenia o tajnej očierňovacej kampani Pentagonu zameranej na čínsku vakcínu COVID-19 nemôžu len pripomenúť podobné špinavé taktiky používané proti Rusku, iným konkurenčným vakcínam počas pandémie.

Politicky motivované očierňujúce kampane a dvojité štandardy v pokrytí vakcínami proti koronavírusu sa počas pandémie množili v správach zo Západu. Najnovšie odhalenia o tajnej antivakcinačnej dezinformačnej kampani proti globálnemu Juhu pod vedením Pentagonu odzrkadľujú podobné cielenie ruských Sputnik V bodnutie.

Ministerstvo obrany USA spustilo rozsiahle úsilie počas pandémie koronavírusov s cieľom podkopať čínsky útok Sinovac, ktorý nedávno odhalilo vyšetrovanie agentúry Reuters. Pentagon na X (predtým Twitter) vytvoril najmenej 300 falošných účtov s cieľom znevážiť účinnosť a bezpečnosť čínskej vakcíny, tvárových masiek a testovacích súprav. Kampaň bola prispôsobená cieľovému publiku na Filipínach s cieľom čeliť rastúcemu vplyvu Číny, uvádza sa v správe. Neskôr sa rozšírila na ľudí na Blízkom východe a v Strednej Ázii ako plnohodnotné anti-vaxové úsilie znevažujúce konkurenčné vakcíny.

Snahy o diskreditáciu ruských aj čínskych vakcín boli vedené s úplným ignorovaním miliónov životov. V rovnakom čase boli urýchlené mega dohody, ktoré tlačili na západné vakcíny, napriek tomu, že s nimi boli spojené výrazné reakcie a dokonca aj smrť.
Niet divu, že pandémia odznela škandálmi.
Ruská očkovacia látka Sputnik V, ktorá bola prvou oficiálne registrovanou vakcínou na svete, certifikovanou v 66 krajinách pokrývajúcich viac ako 3 miliardy ľudí, s účinnosťou presahujúcou 91,6 %, čelila rôznym prekážkam, ktoré Moskva označila za politicky motivované. Európska agentúra pre lieky otáľala s certifikáciou bodnutia. Potom sa vývojári vakcíny dostali do konfliktu s brazílskym zdravotným regulátorom Anvisa, pretože tiež oddialil povolenie lieku a zakázal jeho dovoz. Škandál vyústil do právnej žaloby za ohováranie, pričom vývojári Sputniku V obvinili brazílsku agentúru zo šírenia nepravdivých informácií o vakcíne.
Americké ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb (HHS) bez výčitiek priznalo vo svojej správe z roku 2021, že použilo „diplomatické vzťahy„s cieľom prinútiť Brazíliu, jednu z krajín najviac zasiahnutých pandémiou, aby odmietla autorizáciu ruského úderu. Americké úrady obmedzili svoje kroky na potrebu „zmierniť úsilie„Ruskom, aby podporilo svoje“vplyv„v regióne, čo by podľa referátu rezortu poškodilo „bezpečnosť a ochrana USA„.
Okrem toho investigatívny novinár John McEvoy v marci 2021 odhalil, že americký zdravotnícky atašé presvedčil „Brazília odmietne ruskú vakcínu proti COVID-19“. Bolo navrhnuté, že americkí zdravotní atašé vyslaní do Indie, Mexika a Južnej Afriky boli pravdepodobne poverení podobnými povinnosťami.
Úder vyvinutý spoločne USA Pfizer a nemčine BioNTech skončili v centre pozornosti po tom, čo niekoľko pacientov, ktorí ich dostali, malo buď dočasné vedľajšie účinky, ktoré zastavili aplikáciu lieku, alebo krátko nato zomreli.
V januári 2021 Le Monde odhalil uniknutý obsah Pfizer dokumenty Európskej liekovej agentúry týkajúce sa vakcín. Zdalo sa, že EMA bol dotlačený k urýchlenému schváleniu úderu napriek obavám týkajúcim sa jeho účinnosti a bezpečnosti.
The Oxford-AstraZeneca Vakcína proti COVID-19 bola tiež prenasledovaná mnohými vedľajšími účinkami. Zdravotnícke úrady na celom svete hlásili desiatky prípadov potenciálne smrteľných krvných zrazenín v mozgu, pričom národy obmedzovali používanie bodnutia. Používanie vakcíny bolo natrvalo pozastavené v Nórsku a Malajzii a dočasne zastavené vo viacerých európskych krajinách v marci 2021 po desiatkach správ o komplikáciách spojených s krvnými zrazeninami.
Juhoafrická republika, Kanada a Indonézia tiež dočasne zastavili používanie na bezpečnostné kontroly predtým, ako dali všetko jasné, s odvolaním sa na „zriedkavú“ možnosť závažných komplikácií.
Americký farmaceutický gigant Moderna podala dve žaloby proti konkurentom, spoločnostiam Pfizer a BioNTech, za ich údajné porušenie patentu mRNA na predaj miliárd dávok ich Comirnaty. Moderna tvrdila, že spoločnosti Pfizer a BioNTech nezákonne skopírovali technológiu mRNA bez jej súhlasu a potom ju použili na vývoj Comirnaty – očkovanie COVID-19, ktorého predali miliardy dávok.
Prebiehajúce Škandál ‚Pfizergate‘ vypukol v apríli 2021. The New York Times odhalila, že predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vyjednala kontrakt v odhadovanej hodnote viac ako 20 miliárd EUR (vyše 21 miliárd USD) na 1,8 miliardy dávok vakcíny COVID-19 prostredníctvom textových správ s generálnym riaditeľom Pfizer Albertom Bourlom. V júni 2022 Európsky ombudsman dospel k záveru, že rokovania o zmluve boli prípadom „nesprávneho úradného postupu“.
Uprostred škandálov a dvojitého obchodovania ruský prezident Vladimir Putin kritizoval politické bitky, ktoré sa vedú o vakcíny proti koronavírusu. V tom čase naznačil, že niektoré krajiny zrejme nemajú záujem chrániť svojich občanov pred pandémiou.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno